Budżet Obywatelski

Rusza kolejna edycja rybnickiego budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do głosowania na nasz projekt lokalny numer 23 ZS5 Klasopracownia.

Projekt ten ma pomóc dzieciom spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Miejsce to pozwoli uczniom rozwijać swoje pasje i zainteresowniia poza salą lekcyjną. Utworzenie „klasopracowni” umożliwi prowadzenie rozmaitych aktywności i da wiele korzyści:

– pobudzi ciekawość i zaostrzy zmysł obserwacji uczniów ,

– przebywanie w plenerze poprawi samopoczucie,

– będzie to atrakcyjne miejsce spotkań i integracji dla klas, rodziców i społeczności szkolnej,

-zachęci pedagogów do prowadzenia aktywnych i kreatywnych zajęć lekcyjnych

Realizując ten projekt młoda społeczność będzie mogła spełnić swoje zainteresowania i marzenia.

Więcej na załączonym plakacie!

Od 30 września do 6 października 2024 można głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2025 rok.

Każdy mieszkaniec Rybnika może zagłosować na jeden projekt lokalny – bez względu na dzielnicę swojego zamieszkania oraz jeden projekt ogólnomiejski.

Głosowanie przez Internet na projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2025 odbędzie się na stronie internetowej www.budzet-obywatelski.rybnik.eu

• Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
  • W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer telefonu komórkowego.
  • Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
  • Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie trzech głosów.
  •

Głosowanie poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania i wrzucenie karty do urny odbędzie się w:

• Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik przy ul. Jana III Sobieskiego 20, w dniach 30 września – 6 października br.
  • wybranych rybnickich szkołach oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach.
  • Szczegółowy harmonogram głosowania papierowego zostanie podany w późniejszym terminie.