Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
NASI LAUREACI PDF Drukuj
  

30 maja br.   odbył się w naszej szkole konkurs  "Gimnazjalny Szaradzista"   ze znajomości  lektur szkolnych  oraz  związków frazeologicznych.

1 miejsce Maria Zimoń 2GA .

2.Aleksandra Maślenik 2GA

3.Paweł Pieczka 2GB

 Odbył się również konkurs  plastyczny  dla uczniów  podstawówki " Mój ulubiony  bohater literacki" Laureatami  zostali:

1miejsce  Aleksandra Piecowska  1b

oraz trzy wyróżnienia:

Natalia Czernij 1b

Oliwia Guderlaj 1b

Julia Kieś 1a

 
MIASTECZKO AKADEMICKIE PDF Drukuj
  

11 czerwca 2018 r. odbędzie się w Rybniku niecodzienne wydarzenie dla uczniów szkół średnich.

Katowickie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Sztuk Pięknych wraz z Miastem Katowice organizują w czerwcu wyjazdy MIASTECZKA AKADEMICKIEGO do pięciu wybranych miast.

MIASTECZKO AKADEMICKIE, to przestrzeń edukacyjna i warsztatowa, w której uczelnie będą prezentować swoje kierunki, opowiadać o zaletach podjęcia kształcenia na swoich wydziałach, zachęcać do podnoszenia kwalifikacji, zdobywania nowych umiejętności. Każda uczelnia zaplanowała szereg atrakcji, ale o tym będzie można się przekonać już na miejscu.


 
WYWIADÓWKA PDF Drukuj
  
11 czerwca (poniedziałek) 2018 o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania.
W planie zebrania m.in. - sprawy bieżące oraz oceny proponowane na koniec roku szkolnego.
 
POMAGAMY :) PDF Drukuj
  

To już kolejna tura nakrętek zebrana dla Anny Niemczyńskiej. Cała szkoła zaangażowała się w pomoc Ani, a pierwszoklasiści ogłosili nawet konkurs międzyklasowy- która klasa nazbiera więcej nakrętek.

Zebrane nakrętki zostaną wymienione na pieniądze, które zostaną wpłacone na konto Fundacji "Serca dla Maluszka" i pomogą opłacić Ani rehabilitację.
 
Niecodzienna lekcja historii PDF Drukuj
  

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasa trzecia gimnazjum wzięła udział w koncercie edukacyjnym pt. "Muzyka - blask, mrok, półcień".

W tym wyjątkowym wydarzeniu klasie towarzyszyli nauczyciele historii Joanna Pawlak-Tracz i Franciszek Podleśny. Miało ono miejsce w gmachu prezentującym nowoczesną architekturę z perfekcyjną akustyką ? sali koncertowej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia. Wnętrze sali koncertowej sprawia wrażenie gigantycznego instrumentu smyczkowego. Inspiracją były skrzypce Stradivariusa z ich finezją kształtów, więc wrażenia z koncertu były niesamowite, pozostaną na długo w pamięci.

W tym dniu pamiętano również  o postaciach ważnych dla Śląska i Polski: Wojciechu Korfantym, Powstańcach Śląskich i patronie naszej szkoły, Józefie Rymerze. Zapalono znicze, złożono kwiaty. Uczniowie wzięli udział
w niecodziennej lekcji historii.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 162

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje