Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
KOLEJNE ZAJĘCIA z Bajką PDF Drukuj
  
Niedawno nasze pierwszaki po raz kolejny odwiedziła Bajka.
Bajka to golden retriver, który od 6 lat pracuje z dziećmi w szkole.
Na zajęciach pierwszoklasiści dowiadują się jak dbać o psa i jak go traktować.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb- zapraszamy. 
PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE w ramach programu "Starszy brat, starsza siostra" PDF Drukuj
  

14 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które było II etapem realizacji programu "Starszy brat, starsza siostra". Nasze  "krasnoludki" zagrały razem z gimnazjalistami w przedstawieniu "Kłopoty pierwszej gwiazdki". Już same próby były wspaniałym pretekstem do prawdziwej integracji , wzajemnej pomocy i wspierania się w niełatwym do realizacji przedsięwzięciu. Samo przedstawienie było prawdziwym sukcesem.

Aktorzy dali z siebie wszystko, dopisali wspierający ich rodzice, a w naszej pamięci utrwaliło się przekonanie, że mitem jest twierdzenie , iż przepaść wiekowa rodzi problemy.

Galeria zdjęć tutaj


 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2017 PDF Drukuj
  

14 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny.
W ramach Kiermaszu zorganizowaliśmy spotkanie dla rodziców, którzy mogli kupić wykonane przez naszych uczniów ozdoby świąteczne i ciasteczka.
Mogli również w miłej atmosferze usiąść w naszej "Kawiarence pod Aniołem" i zjeść przepyszne ciasta oraz napić się ciepłej kawy lub herbaty.
Dodatkowo specjalnie na tę okoliczność nasi uczniowie przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe.
Dziękujemy, że byli Państwo z Nami.
Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia.
ZAPRASZAMY ZA ROK

Galeria zdjęć tutaj


 
Oddaliśmy hołd przy Ścianie Śmierci i zapaliliśmy znicze... PDF Drukuj
  

W dniu 12 grudnia 2017 r. klasy trzecie gimnazjum odwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, które jest jedynym obozem koncentracyjnym znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców to niecodzienna lekcja historii.Wystawy upamiętniające Holokaust, Muzeum Obozu Koncentracyjnego, w sposób dosadny i pozbawiający jakichkolwiek złudzeń, obrazują warunki egzystencji więźniów, którzy ginęli wskutek katorżniczej pracy, głodu, chorób, eksperymentów, a także egzekucji i różnego rodzaju tortur oraz kar.

Znamienne w tym momencie są słowa śp. Władysława Bartoszewskiego: "Oświęcim jest największym w historii świata cmentarzem bez grobów, na którym nie ma gdzie złożyć kamienia czy kwiatu ku pamięci pojedynczego człowieka. Cmentarzem bez grobów, bo ciała rozwiały się z dymem pod niebem. I to zobowiązuje" 
Zajecia praktyczne uczniów Technikum weterynarii PDF Drukuj
  
Podczas zajęć praktycznych nasi uczniowie Technikum weterynarii nabywają wszelkich niezbędnych umiejętności do ratowania zdrowia i życia zwierząt.
Oto czego ostatnio się uczyli


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 150

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje