Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Aby święta były radosne ! PDF Drukuj
  

Za sprawą projektu Szlachetna Paczka, do którego  zachęciła nas  pani Joanna Pawlak-Tracz, pokazaliśmy, że mamy wielkie szlachetne serca. Cieszymy się, że obdarowane przez nas rodziny będą miały radosne święta. To wielka frajda spełniać oczekiwania potrzebujących. Szlachetna Paczka to idea, która łączy, mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się w nasze coroczne działanie, bo pomaganie ,,wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze ''.

Galeria zdjęć tutaj


 
KOLEJNE ZAJĘCIA z Bajką PDF Drukuj
  
Niedawno nasze pierwszaki po raz kolejny odwiedziła Bajka.
Bajka to golden retriver, który od 6 lat pracuje z dziećmi w szkole.
Na zajęciach pierwszoklasiści dowiadują się jak dbać o psa i jak go traktować.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb- zapraszamy. 
PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE w ramach programu "Starszy brat, starsza siostra" PDF Drukuj
  

14 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które było II etapem realizacji programu "Starszy brat, starsza siostra". Nasze  "krasnoludki" zagrały razem z gimnazjalistami w przedstawieniu "Kłopoty pierwszej gwiazdki". Już same próby były wspaniałym pretekstem do prawdziwej integracji , wzajemnej pomocy i wspierania się w niełatwym do realizacji przedsięwzięciu. Samo przedstawienie było prawdziwym sukcesem.

Aktorzy dali z siebie wszystko, dopisali wspierający ich rodzice, a w naszej pamięci utrwaliło się przekonanie, że mitem jest twierdzenie , iż przepaść wiekowa rodzi problemy.

Galeria zdjęć tutaj


 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2017 PDF Drukuj
  

14 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny.
W ramach Kiermaszu zorganizowaliśmy spotkanie dla rodziców, którzy mogli kupić wykonane przez naszych uczniów ozdoby świąteczne i ciasteczka.
Mogli również w miłej atmosferze usiąść w naszej "Kawiarence pod Aniołem" i zjeść przepyszne ciasta oraz napić się ciepłej kawy lub herbaty.
Dodatkowo specjalnie na tę okoliczność nasi uczniowie przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe.
Dziękujemy, że byli Państwo z Nami.
Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia.
ZAPRASZAMY ZA ROK

Galeria zdjęć tutaj


 
Oddaliśmy hołd przy Ścianie Śmierci i zapaliliśmy znicze... PDF Drukuj
  

W dniu 12 grudnia 2017 r. klasy trzecie gimnazjum odwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, które jest jedynym obozem koncentracyjnym znajdującym się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców to niecodzienna lekcja historii.Wystawy upamiętniające Holokaust, Muzeum Obozu Koncentracyjnego, w sposób dosadny i pozbawiający jakichkolwiek złudzeń, obrazują warunki egzystencji więźniów, którzy ginęli wskutek katorżniczej pracy, głodu, chorób, eksperymentów, a także egzekucji i różnego rodzaju tortur oraz kar.

Znamienne w tym momencie są słowa śp. Władysława Bartoszewskiego: "Oświęcim jest największym w historii świata cmentarzem bez grobów, na którym nie ma gdzie złożyć kamienia czy kwiatu ku pamięci pojedynczego człowieka. Cmentarzem bez grobów, bo ciała rozwiały się z dymem pod niebem. I to zobowiązuje" 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 151

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje