Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Konkurs literacki rozstrzygnięty! PDF Drukuj
  

Zgodni ze sobą są uczniowie naszej szkoły- jest to ich głos przeciwko mowie nienawiści. Kilkonaścioro z nich zareagowało na inicjatywę pisania listów otwartych, w których należało podjąć temat przemocy słownej motywowanej wszelkiego rodzaju uprzedzeniami. Uczestnicy konkursu wykazali się  zrozumieniem problemu i świetnie poradzili sobie z taką formą wypowiedzi.

Wyróżnienia otrzymują:

w kategorii gimnazjum: Patryk Buchta, Maria Zimoń i Kamil Ochojski,

w kategorii technikum: Ania Otlik, Ola Porwoł i Urszula Cojg.

Gratulujemy !


 
NOC W SZKOLE PDF Drukuj
  

W nocy z dnia 1 na 2 marca uczniowie klas drugich nocowali w szkole. Atrakcji było dużo. Na początku odbył się pokaz sprzętu lawinowego, następnie była kolacja. Po kolacji dzieci oglądały bajkę "Masha and the Bear" w oryginale. Potem była dyskoteka, wieczorna toaleta, no i czytanie lektury "Zaczarowana zagroda". Na koniec dzieci słuchały audiobooka "Dzieciaki Świata" Martyny Wojciechowskiej, a następnie grzecznie poszły spać. Rano wstały wyspane, uśmiechnięte i zadowolone, a po śniadaniu wróciły do domu.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb tutaj 
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA UNICEF PDF Drukuj
  

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Wszystkie Kolory Świata organizowanej przez UNICEF. Uczniowie przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej  chcą udzielić swoim rówieśnikom
w Afryce. Dzieci umierają tam z powodu różnych chorób, którym potrafimy przecież zapobiegać. W akcji uczestniczyło 44 uczniów, którzy samodzielnie, w parach i oczywiście przy nieocenionej pomocy mam i babć  zaprojektowali i uszyli  41 laleczek , każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj pochodzenia. Laleczki zostały zaprezentowane na wystawie, którą podziwiali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice oraz babcie i dziadkowie zaproszeni na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W szkole przeprowadzono również konkurs na najładniejszą laleczkę (wybór wcale nie był łatwy).
W ogólnoszkolnym głosowaniu wybrano: I miejsce laleczka nr 12 Pocahontas (wykonana przez Patryk Buchta, Natalia Kogut, Piotr Ogon, Martyna Zając); II miejsce laleczki
z numerami 2 Takimura (Szymon Mura) i 23 Monika; miejsce III laleczka nr 25 Zuzia (Zosia Brachmańska). Wszystkie laleczki bardzo szybko znalazły nabywców. Niektóre  zakupiły klasy  i stały się one ich maskotkami. Ze sprzedaży laleczek uzyskano 780 zł. Pieniądze przekazano na konto UNICEF. Udział w akcji  Wszystkie kolory świata uświadomił dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami.

 GALERIA ZDJĘĆ tutaj


 
Informacja dla Rodziców PDF Drukuj
  
W czwartek 28 lutego 2019 w godz. 17.00-18.00 zapraszamy Rodziców na konsultacje.
 
Zasady rekrutacji na rok 2019/2020 PDF Drukuj
  

WIĘCEJ INFORMACJI tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 181

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje