Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Zajecia praktyczne uczniów Technikum weterynarii PDF Drukuj
  
Podczas zajęć praktycznych nasi uczniowie Technikum weterynarii nabywają wszelkich niezbędnych umiejętności do ratowania zdrowia i życia zwierząt.
Oto czego ostatnio się uczyli


 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!! PDF Drukuj
  
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna zapraszają rodziców na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 14 grudnia 2017 w Zespole Szkół nr 5.
Plan spotkania:
- przedstawienie świąteczne w wykonaniu uczniów klas I i gimnazjum
- spotkanie z wychowawcami (oceny proponowane na koniec I półrocza)
- odwiedzenie stoisk ze stroikami, ciasteczkami i ozdobami świątecznymi z możliwością zakupu
- wizyta w "Kawiarence pod Aniołem" (można będzie usiąść, kupić ciastko, pyszną kawę, herbatę)

Dla sprawniejszej organizacji rodziców uczniów klas I szkoły podstawowej zapraszamy na godz. 16.00, a rodziców uczniów klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej na godz. 17.00.


 
Zajęcia praktyczne uczniów Technikum fryzjerskiego PDF Drukuj
  
Uczniowie klasy 3 Ta na kierunku Technik usług fryzjerskich regularnie odbywają zajęcia praktyczne na Warsztatach Terapii Zajęciowej "Latarnia" w Niedobczycach. Podczas zajęć zdobywają doświadczenie w pracy z klientem oraz nabywają umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi. Ta wieloletnia współpraca pomiędzy naszą szkołą, a Warsztatami przekłada się na iście rodzinną atmosferę, a uczestnicy Warsztatów odpłacają się uczniom zarówno dobrym słowem i wyrazami sympatii :)

GALERIA ZDJĘĆ tutaj


 
Wizyta uczniów klasy 3 La w Zakładzie Karnym PDF Drukuj
  
6 grudnia w środę klasa 3 La - Bezpieczeństwo publiczne i Straż Pożarna odbyła wycieczkę do Zakładu Karnego w Raciborzu. Aby wejść na teren zakładu każdy musiał przedstawić dowód tożsamości oraz  został dokładnie sprawdzony za pomocą specjalnych urządzeń. Na teren zakładu nie można wnosić telefonów, nośników pamięci urządzeń elektronicznych, leków itp. Ochrona więzienna dokładnie wszystkich sprawdzała. Wycieczkę oprowadzał po terenie zakładu - wychowawca KO pan Tomasz Brzozowski, który bardzo chętnie odpowiadał na nasze pytania. Zakład karny w Raciborzu jest typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych. Więzienie zaliczane jest do kategorii pierwszej co oznacza że znajdują się w nim skazani zarówno na krótkotrwałe jak i najsurowsze kary (włącznie z karą dożywotniego pozbawienia wolności). Uczniowie zostali przeszkoleni przez pana Tomka jak mają się zachować i jak się poruszać po zakładzie w którym jest 800 osadzonych. Zwiedziliśmy celę ( każda jest 2 osobowa), kaplicę, celę zabezpieczającą w której zamykani są więźniowie agresywni i niebezpieczni.Pan Tomasz dużo opowiadał na temat choroby alkoholowej przez którą większość osadzonych odbywa karę i uświadamiał nam przez co można trafić do więzienia. Na sam koniec zostaliśmy zaproszeni do świetlicy, gdzie wyświetlono filmik dotyczący profilaktyki uzależnień, a niespodzianką było wykonanie na żywo muzyki do filmu. Uczniowie mogli zobaczyć rzeczywistość życia w więzieniu. Myślę, że wycieczka ta na długo zapadnie w naszej pamięci.


 
Wręczenie dyplomów Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj
  

Dnia  6.12.2017 roku  w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów  Prezesa Rady Ministrów.

Wśród 61 wyróżnionych znalazły się : Marcelina Węgierska III La , Urszula Cojg II Ta.

Uczennicom serdecznie gratulujemy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 151

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje