Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj
  
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Uczniowie wraz z dyrekcją złożyli kwiaty przy niedobczyckim pomniku Powstańców Śląskich, odbył się uroczysty apel, a o godz.11.11 odśpiewano hymn Polski.
Szczegółowa relacja z przygotowań do obchodów tego tak ważnego dnia już wkrótce.


 
PIERWSZA POMOC PDF Drukuj
  
Uczennice klasy 3 Ta - Anna Otlik i Miriam Mrowiec - działające w Rybnickim Sztabie Ratownictwa i OSP zorganizowały w zeszłym tygodniu szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach 1a, 2a i b i 4. Dzieci żywo reagowały na przydzielone im zadania, były bardzo otwarte na zdobycie nowych umiejętności i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Prowadzące szkolenie przedstawiły teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy połączone z praktycznym wykorzystaniem wiedzy podczas ćwiczeń na fantomie. Każdy z nas powinien umieć udzielić pomocy w nagłych przypadkach, a wiedza z tego zakresu musi być wykorzystywana podczas częstych ćwiczeń.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb


 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PDF Drukuj
  

Ostatniego dnia października nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Balu Wszystkich Świętych organizowanym przez katechetów naszej parafii. Jeszcze przed nabożeństwem różańcowym w naszym kościele nasze dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach świętych i błogosławionych. Tam też rozstrzygnięty został konkurs różańcowy, w którym udział wzięło ponad 30 naszych uczniów. Jednym z nagrodzonych był Paweł Śliwa ? uczeń kl. II B. Po wspólnie odmówionym różańcu dzieci wypuściły w niebo różaniec, a następnie w orszaku udały się do domu parafialnego, gdzie bawiły się na Balu Wszystkich Świętych.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć tutaj 
PAMIĘTAMY PDF Drukuj
  

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.


 
Jesienny spacer PDF Drukuj
  
"Lecą liście z drzewa
różnokolorowe,
te są żółto- złote,
a tamte - brązowe.
Jeszcze niby ciepło,
słonko świeci, grzeje...
aż tu nagle skądejś
wichrzysko zawieje.
Chmur wielkich deszczowych
nazbiera, napędzi...
tak się pan listopad
nauwija wszędzie. "


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje