Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
XIX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj
  

Dnia 26.04.17 roku uczniowie  szkoły ponadgimnazjalnej pierwszy raz wzięli udział w XIX Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Drużynę naszej szkoły reprezentowali uczniowie: Karol Krasuski, Mikołaj Kulosa, Wioleta Kuśka, Anna Klepczyńska oraz Anna Otlik. Łącznie zgłosiło się 8 drużyn. Nasza szkoła zajęła IV miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne  reprezentowanie naszej szkoły i liczymy na udział w zawodach w przyszłym roku. Panu Marcinowi Winnickiemu dziękujemy za przygotowanie naszych zawodników. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na naszego fb. 
Eliminacje okręgowe do LXI OWiUR PDF Drukuj
  
21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe LXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowali:
w bloku Architektura Krajobrazu - Ewelina Janota z 4 Ta, Mikołaj Kulosa z 3 Ta
w bloku Weterynaria - Łucja Bednarczyk z 2 Ta
w bloku Produkcja Zwierzęca - Antonina Olszewska z 2 Ta
Olimpiada składała się z dwóch etapów - teoretycznego, - testu, który obejmował zagadnienia z wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych oraz przedsiębiorczości oraz etapu praktycznego, gdzie uczniowie musieli wykonać przygotowane zadania z poszczególnych bloków.
W obu etapach świetnie poradził sobie Mikołaj Kulosa ostatecznie zajmując II miejsce w bloku Architektura Krajobrazu, tym samym dołączył do grona najlepszych uczniów z całej Polski, którzy zmierzą się już na początku czerwca w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Gratulację należą się również Ewelinie, Łucji i Tosi- uczennicom, które godnie reprezentowały naszą szkołę, a Mikołajowi życzymy powodzenia w zmaganiach w eliminacjach centralnych!


 
Dowiedz się więcej o naszych kierunkach w Technikum PDF Drukuj
  

 
Dowiedz się więcej o naszym Liceum PDF Drukuj
  

 
Wspierać można na wiele sposobów PDF Drukuj
  

Uczennica klasy 1 a Technikum Weterynaryjnego Zuzanna Przeliorz postanowiła wesprzeć dzieci chore na nowotwory, po terapii chemicznej lub po operacjach skupionych wokół Fundacji Przyjaźni WeGirls i ofiarowała im to co miała,  a mianowicie swoje prześliczne, długie włosy. Możecie sami zobaczyć ją przed i po tym heroicznym czynie. Może i Was zachęci to do współpracy z instytucjami wspierającymi chorych - zachęcamy. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 136

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje