Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
WIZYTA NASZYCH UCZNIÓW W TEATRZE BAGATELA w KRAKOWIE PDF Drukuj
  

Miłośnicy teatru jak co roku wybrali się tym razem na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu prezentowanym w Teatrze Bagatela. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty naszego programu:

- zwiedziliśmy kulisy jednego z najpiękniejszych polskich teatrów- Teatru im. J. Słowackiego

- na wystawie ?Szuflada Szymborskiej? przyjrzeliśmy się bliżej kolekcji pamiątek , które były własnością naszej Noblistki

- wieczorem zaś uczta duchowa- cel naszego wyjazdu- spektakl Francisa Vebera "Najdroższy".

Było groteskowo, śmiesznie, a momentami bardzo refleksyjnie. Był to przezabawny, błyskotliwy wieczór w wybornym towarzystwie i najlepszym paryskim stylu.

Polecamy wszystkim !!!

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb :)
 
Warsztaty w chorzowskim ZOO- technik weterynarii PDF Drukuj
  

W dniach 23 i 30 XI 2017 roku uczniowie technikum weterynaryjnego odbyli warsztaty w chorzowskim ZOO. Zajęcia były związane z poznaniem życia zwierząt nieudomowionych. Uczniowie obserwowali żywienie, hodowlę oraz działalność leczniczą w wybranych sekcjach ogrodu zoologicznego. Obiektem obserwacji i prac były zwierzęta z sekcji: żyrafiarni, akwarium, małp i ptaków. Nasi uczniowie zapoznali się z pracą związaną z doborem pokarmu na terenie kuchni zoo, pracą lekarza weterynarza, w tym m.in. sprzętem do usypiania zwierząt, treningiem medycznym, behawiorem zwierząt dzikich oraz koniecznymi pracami porządkowymi w pomieszczeniach dla zwierząt.

Być może któryś z naszych uczniów w przyszłości podejmie pracę w zoo? Trzeba przyznać, że warunki utrzymania zwierząt naszym chorzowskim zoo są bardzo dobre. Ich dobrostan jest na wysokim poziome np. prezentowane zdjęcia obrazują bogate menu (zróżnicowany dobór pokarmu  w tym świeże warzywa, owoce ryby i mięso), a także pomieszczenia, które są czyste i przestrzenne. Kolejne warsztaty odbędą się wiosną. Serdecznie już dziś zapraszamy na nie naszych uczniów kierunku technik weterynarii.

Galeria zdjęć tutaj


 
"Starszy brat, starsza siostra" - Mikołajki PDF Drukuj
  
Od września 2017 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację programu "Starszy brat, starsza siostra", którego głównym celem jest integracja uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 33 i młodzieży gimnazjalnej. Jednym z efektów tego było mikołajkowe spotkanie 6.12.2017 r. w naszej świetlicy.
Młodzież klasy III Ga przygotowała przedstawienie pt. "Zgadnij Mikołaju, w jakim jesteś kraju". Nasze "krasnoludki" oprócz świetnej zabawy miały okazję poznać zwyczaje i tradycje mikołajkowe w różnych stronach Europy.
Wzięły również udział w Konkursie i wszystkie zostały mianowane pomocnikami Św. Mikołaja.
Na zakończenie spotkania otrzymały prezenty, które wręczył im "najważniejszy" pomocnik Mikołaka, czyli sam p. Dyrektor.

Galeria zdjęć tutaj 
Warsztaty na temat profilaktyki uzależnień od komputera PDF Drukuj
  
Pan Kamil Tarka - prezes Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych przeprowadził dla naszych gimnazjalistów warsztaty na temat profilaktyki uzależnień od komputera. Temat o tyle istotny co bezpośrednio związany z otwarciem w naszej szkole kierunku: Technik informatyk z innowacją e-sport. Omówił profil kierunku, tematykę innowacji oraz odpowiadał na wszelkiego rodzaju pytania. 
Kolejne spotkanie już wkrótce.


 
MIKOŁAJKI 2017 PDF Drukuj
  
6 grudnia naszych uroczych pierwszoklasistów odwiedził św. Mikołaj :)
Chyba byli grzeczni- bo wszyscy otrzymali słodkie upominki :)
Szczegółowa fotorelacja tutaj


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 151

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje