Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
MIEJSKI TURNIEJ BADMINTONA PDF Drukuj
  
08.11.18r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się miejski turniej w badmintona.Tym razem mecze były rozgrywane przez chłopców.
Drużyna z naszego gimnazjum w składzie:Paweł Pieczka, Beniamin Czechowicz i Piotr Ogon, zajęli III miejsce.
Paweł Pieczka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
Na swoim koncie miał wszystkie wygrane mecze singlowe.
Zdjęcia dostępne na naszym szkolnym fb. 
Sukces Dominika PDF Drukuj
  

Nasz uczeń Dominik Stabla z klasy I Ta zajął 3. miejsce w  Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalych organizowanym pod patronatem Izby Rzemieślniczej.

Reprezentował szkołę wraz z Anią Bogucką i Robertem Węglarkiem również z klasy pierwszej.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi i życzymy dalszych sukcesów!


 

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj
  
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Uczniowie wraz z dyrekcją złożyli kwiaty przy niedobczyckim pomniku Powstańców Śląskich, odbył się uroczysty apel, a o godz.11.11 odśpiewano hymn Polski.
Szczegółowa relacja z przygotowań do obchodów tego tak ważnego dnia już wkrótce.


 
PIERWSZA POMOC PDF Drukuj
  
Uczennice klasy 3 Ta - Anna Otlik i Miriam Mrowiec - działające w Rybnickim Sztabie Ratownictwa i OSP zorganizowały w zeszłym tygodniu szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w klasach 1a, 2a i b i 4. Dzieci żywo reagowały na przydzielone im zadania, były bardzo otwarte na zdobycie nowych umiejętności i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Prowadzące szkolenie przedstawiły teoretyczne podstawy udzielania pierwszej pomocy połączone z praktycznym wykorzystaniem wiedzy podczas ćwiczeń na fantomie. Każdy z nas powinien umieć udzielić pomocy w nagłych przypadkach, a wiedza z tego zakresu musi być wykorzystywana podczas częstych ćwiczeń.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb


 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PDF Drukuj
  

Ostatniego dnia października nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Balu Wszystkich Świętych organizowanym przez katechetów naszej parafii. Jeszcze przed nabożeństwem różańcowym w naszym kościele nasze dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach świętych i błogosławionych. Tam też rozstrzygnięty został konkurs różańcowy, w którym udział wzięło ponad 30 naszych uczniów. Jednym z nagrodzonych był Paweł Śliwa ? uczeń kl. II B. Po wspólnie odmówionym różańcu dzieci wypuściły w niebo różaniec, a następnie w orszaku udały się do domu parafialnego, gdzie bawiły się na Balu Wszystkich Świętych.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zdjęć tutaj 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 177

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje