Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Gimnazjaliści w stolicy PDF Drukuj
  

Uczniowie klas 2a i 3b gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. To były niezwykle intensywne trzy dni, w czasie których zobaczyliśmy wiele: Giełdę Papierów Wartościowych i Stadion Narodowy, odetchnęliśmy dopiero  wieczorem na wiślanych bulwarach, oglądaliśmy Teatr Wielki od kulis, Zamek Królewski, spacerowaliśmy po starówce, przez chwilę poczuliśmy się studentami politechniki czy uniwersytetu, odpoczęliśmy w  Łazienkach, mieliśmy okazję przez chwilę uczestniczyć w gorących obradach sejmu na Wiejskiej. To jeszcze nie wszystko...bo ciekawe były również wieczory i noce w hotelu na Lwowskiej.

Wyjazd udany: dużo radości, śmiechu,  zakończyliśmy...w Złotych Tarasach ( nie mogło się obyć bez czasu na  shopping!).

Galeria zdjęć na szkolnym fb
 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj
  
Informujemy, że w piątek 22 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Rozpoczęcie uroczystości o godz.8.00 w Kościele NSPJ w Niedobczycach, a następnie wręczenie świadectw o 9.30 w Domu Kultury w Niedobczycach.
Serdecznie zapraszamy.


 
NAJLEPSZA DRUŻYNA RYBNICKA W FILMOWEJ GRZE MIEJSKIEJ PDF Drukuj
  
Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Filmowej Grze Miejskiej.
Tegoroczne konkurencje rozegrano na terenie kampusu. Motywem przewodnim był świat seriali. Do rywalizacji stanęło 14 siedmioosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych.
Nasza drużyna po raz kolejny uzyskała najwyższą liczbę punktów i tytuł "Najlepszej drużyny rybnickiej".
Gratulujemy mistrzom: Wiolecie Sury, Patrycji Margiciok, Natalii Komarek, Antosi Olszewskiej, Łucji Bednarczyk i Danielowi Kosmali. 
NASI UCZNIOWIE WYGRALI WYCIECZKĘ DO STRASBURGA PDF Drukuj
  


Uczniowie klasy III Ga Jakub Cebula i Jan Wycisk zajęli pierwsze miejsce w powiatowym konkursie "Czy znasz Unię Europejską?", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Rybniku. Warto podkreślić, iż jest to trzecie z rzędu zwycięstwo naszego Gimnazjum w tym konkursie!

W tym roku główną nagrodą był wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu ufundowany przez biuro poselskie europosła Bolesława Piechy

Jednocześnie przypominamy, że w zeszłym roku nasi uczniowie Paweł Skrobol i Łukasz Rduch wygrali wycieczkę do Parlamentu Europejskiego Brukseli

Serdecznie gratulujemy! 
OFERTA EDUKACYJNA PDF Drukuj
   
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 162

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje