Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Ogólnopolski Konkurs Geo-Planeta PDF Drukuj
  
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta, który jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Komitet Organizacyjny Konkursu podał wyniki tegorocznej edycji:
Dominik Sojka z klasy III Ga otrzymał Dyplom za bardzo dobry wynik (27pkt.na 30pkt możliwych) oraz nagrodę książkową
Wyróżnienia uzyskali: Cyprian Dziurowicz z klasy III Gs i Jan Wycisk z klasy III Ga
Dyplomy uznania otrzymali:
Jakub Cebula ? III Ga
Weronika Piecha - II Ga
Maja Forajter - II Ga
Maria Zimoń - II Ga
Aleksandra Maślenik - II Ga
Jakub Wojtek - II Gb
Marek Daniłko II Gb
Gratuluję wyników i zapraszam uczniów wszystkich klas do udziału w kolejnej edycji konkursu. Szkolny Organizator Konkursu- Karmen Bugla - Dziadek.


 
ZEBRANIA Z RODZICAMI PDF Drukuj
  
Informujemy, że 7 marca odbędą się zebrania z rodzicami. 

Rodziców klas trzecich gimnazjum zapraszamy na godz. 16:30 do sali 109 na spotkanie z dyrekcją w celu zapoznania z procedurami egzaminu gimnazjalnego. 

Pozostałych Rodziców zapraszamy w tym samym dniu na godz.17.00.
 
I RYBNICKIE MISTRZOWTWA PREDYSPOZYCJI ZAWODOWYCH GIMNAZJALISTÓW w ramach DNIA OTWARTEGO w ZS 5 PDF Drukuj
  

22 lutego odbyło się w naszej szkole nie lada wydarzenie.

W ramach Dnia Otwartego udało nam się zorganizować I Rybnickie Mistrzostwa Predyspozycji Zawodowych Gimnazjalistów, a w tym cztery odrębne konkursy: fryzjerski, florystyczny, weterynaryjny, gamingowy.

Wzięło w nich udział ponad 90 gimnazjalistów.

Nasi jurorzy wyłonili następujących laureatów:

- KONKURS FRYZJERSKI:

- I miejsce - Nikola Mazgaj - SP nr 9 w Rybniku

- II miejsce - Klaudia Godula - ZSP nr 8 w Rybniku

- III miejsce- Paulina Niewelt - SP nr 35

- KONKURS FLORYSTYCZNY:

- I miejsce- Sebastian Grzonka - SP nr 35 w Rybniku

- II miejsce- Agnieszka Grzonka- ZSP nr 14 w Rybniku

- III miejsce - Natalia Macha- SSP nr 2 Radlin

- KONKURS WETERYNARYJNY:

- I miejsce- Paulina Niwelt- ZSP nr 14 w Rybniku

- II miejsce- Natalia Pudło - SP nr 35 w Rybniku

- III miejsce - Aleksandra Wypenda- SP nr 35 w Rybniku

- TURNIEJ W COUNTER STRIKE?U :

I miejsce - Emeryci i Młodziki

II miejsce- Team Equality

III miejsce ex aequo- Team SoloA "TSA" oraz Paradox

Gimnazjaliści mieli możliwość nie tylko wzięcia udziału w interesujących ich konkursach, ale również zwiedzili całą szkołę. W pracowniach zawodowych wysłuchali prelekcji o zawodach w których kształcimy tj. technik usług fryzjerskich, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik informatyk oraz liceum z innowacją: dziennikarstwo radiowe.

Właśnie w nawiązaniu do ostatniego kierunku Pan Robert Krzyżaniak z radia 90, które objęło swoim patronatem nasz nowy kierunek, poprowadził całą uroczystość oraz warsztaty z dziennikarstwa.

Nasi goście oczekując na werdykty zaproszonych jurorów, którym chcielibyśmy również bardzo podziękować za zaangażowanie, mogli obejrzeć i wysłuchać występu Michaliny Porszke- uczestniczki The Voice of Poland.

Oprócz tego wywiadu udzielili: Kacper Woryna- znany żużowliec ROW Rybnik oraz Mateusz "matr0x" Ożga ? zawodnik esportowy, wielokrotny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata.

To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom oraz gościom Dnia Otwartego za przybycie, laureatom konkursów za zaangażowanie oraz naszym uczniom i nauczycielom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok :)

GALERIA ZDJĘĆ tutaj





 
Halowe Mistrzostwa Rybnika w LA PDF Drukuj
  

20 lutego uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Halowych Mistrzostwach Rybnika w LA. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 36 w Rybniku (Boguszowice).

W klasyfikacji drużynowej, po zaciętej walce, drużyna nasza zajęła drugie miejsce.

Wyniki indywidualne:

Anna Konkol-I miejsce w biegu 10x30m

Patrycja Grabowska-III miejsce w rzucie piłką lekarską

Wiktoria Malinowska-II miejsce w biegu 4x30m

Mateusz Sowa-I miejsce w biegu 4x30m

Dawid Szymała-I miejsce w biegu 10x30m

Anna Konkol i Mateusz Sowa zostali wybrani najlepszymi zawodnikami.

Aby taki tytuł zdobyć należało pobić rekord zawodów z ubiegłych lat lub najbardziej zbliżyć się do tych wyników. 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.


galeria zdjęć tutaj





 
O NASZYM NOWYM KIERUNKU w radio 90 PDF Drukuj
  
Jeśli jesteś zainteresowany naszym nowym kierunkiem kształcenia- TECHNIK INFORMATYK z innowacją E-SPORT koniecznie zajrzyj tutaj


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 162

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       




 



Informacje