Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
POMAGAMY :) PDF Drukuj
  

To już kolejna tura nakrętek zebrana dla Anny Niemczyńskiej. Cała szkoła zaangażowała się w pomoc Ani, a pierwszoklasiści ogłosili nawet konkurs międzyklasowy- która klasa nazbiera więcej nakrętek.

Zebrane nakrętki zostaną wymienione na pieniądze, które zostaną wpłacone na konto Fundacji "Serca dla Maluszka" i pomogą opłacić Ani rehabilitację.
 
Niecodzienna lekcja historii PDF Drukuj
  

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasa trzecia gimnazjum wzięła udział w koncercie edukacyjnym pt. "Muzyka - blask, mrok, półcień".

W tym wyjątkowym wydarzeniu klasie towarzyszyli nauczyciele historii Joanna Pawlak-Tracz i Franciszek Podleśny. Miało ono miejsce w gmachu prezentującym nowoczesną architekturę z perfekcyjną akustyką ? sali koncertowej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia. Wnętrze sali koncertowej sprawia wrażenie gigantycznego instrumentu smyczkowego. Inspiracją były skrzypce Stradivariusa z ich finezją kształtów, więc wrażenia z koncertu były niesamowite, pozostaną na długo w pamięci.

W tym dniu pamiętano również  o postaciach ważnych dla Śląska i Polski: Wojciechu Korfantym, Powstańcach Śląskich i patronie naszej szkoły, Józefie Rymerze. Zapalono znicze, złożono kwiaty. Uczniowie wzięli udział
w niecodziennej lekcji historii.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb


 
"Twinpigs Country Festival" PDF Drukuj
  
Jest to szósta edycja tego Festiwalu, która odbędzie się w weekend 23-24.06.2018r. Festiwal jest organizowany w formie pikniku rodzinnego z przyjazną muzyką country (bez elementów disco polo), z najbardziej znanymi wykonawcami z Polski oraz Czech i Stanów Zjednoczonych. Wstęp na Festiwal jest BEZPŁATNY.

Aby wzmocnić przekaz i zachęcić do odwiedzenia Festiwalu i samego Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs, chcielibyśmy przekazać uczniom rybnickich szkół informację o Festiwalu oraz informację o specjalnym rabacie 30% na zakup karnetu na korzystanie z atrakcji Twinpigs w dniach Festiwalu.
 
II miejsce naszych pierwszaków PDF Drukuj
  
30 maja w SP 21 odbył się I Ogólnoszkolny Konkurs Piosenki Religijnej i Patriotycznej w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Reprezentowali oni nasza szkołę w dwóch kategoriach: duet- w składzie Zosia Brachmańska i Antek Draczka zespół- w składzie Natalka Czernij, Paweł Śliwa, Oliwka Guderlaj, Antosia Kuśka i Filip Wala. Niewątpliwie występ jednych i drugich okazał okazał się sukcesem bo nasza para piosenkami ,, Kochana mamo, kochany tato'' i ,, Wojenko, wojenko..." wyśpiewała sobie II miejsce w konkursie, a zespół po zaprezentowaniu piosenek ,, Na drugi brzeg" i ,,Pałacyk Michla" otrzymała wyróżnienie. Nasi uczniowie wyróżniali się oryginalnymi strojami, na które uwagę zwrócili nie tylko członkowie jury, ale i pozostali uczestnicy konkursu. Gratulujemy sukcesu naszym młodszym kolegom i życzymy dalszego rozwijania Waszych talentów i pasji.

Galeria zdjęć na naszym fb


 
Siatkarki ze złotym medalem XXIV Igrzysk Szkół Podstawowych i Gimnazjów Rybnik 2018 PDF Drukuj
  
Zakończyły się  igrzyska  szkolne w piłce siatkowej - plażowej dziewcząt. Bardzo dobrze zaprezentowały się  Nasze reprezentantki , które zajęły pierwsze miejsce pewnie wygrywając wszystkie mecze. Zawodu odbyły się na kąpielisku Ruda w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych -   bardzo wysokiej temperaturze i przy silnym wietrze .

SP 33 ( Gimnazjum nr 11) wystąpiła w następującym składzie:

1.Patrycja Grabowska  III Ga kapitan drużyny

2.Anna Konkol III Gs

3.Martyna Zając II Ga

4.Paulina Pojda II Ga

5.Wiktoria Malinowska II Ga

6.Joanna Mazur III Gb

7.Kamila Kuśka III Gb

8.Kamila Miszczyk III Gb

Drużynę przygotował i prowadził Aleksander Pojda

Gratulujemy sukcesu :) 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 170

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje