Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
KONKURS BIBLIJNY PDF Drukuj

22 marca odbył się etap szkolny XVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ pod hasłem "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych a organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Tekstem źródłowym była Ks. Rodzaju i List do Rzymian, z których uczniowie pisali test, zawierający 45 pytań.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 23 uczniów z czego 4 zakwalifikowało się do kolejnego, diecezjalnego etapu, który będzie miał miejsce 16 kwietnia. Życzymy powodzenia!

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego to:

Natalia Krolik, kl. II Pa

Wiktoria Fibic, kl. II Ta

Monika Kosińska, kl. III Tb

Anna Krzystała, kl. IV Ta


 
Pielgrzymka Maturzystów 2013 PDF Drukuj
25 marca 2013 roku odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów naszej szkoły na Jasną Górę . Uczestniczyło w niej ponad 40 uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. W jasnogórskim sanktuarium i w czasie Drogi Krzyżowej na Wałach uczniowie modlili się o pomyślne zdanie matury i dojrzały wybór drogi życiowej, oraz dziękowali za lata nauki w szkole. Po Eucharystii, na której razem z innymi grupami pielgrzymującymi zgromadzili się przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej dokonali zawierzenia Matce Najświętszej.Wszystkie zdjęcia znajdują się w zakładce Uroczystości

 
Kiermasz Wielkanocny PDF Drukuj

22 marca w naszej szkole został po raz kolejny przeprowadzony kiermasz wielkanocny, którego celem jest pomoc misjom w Zambii. Nasi uczniowie i nauczyciele wykonali różnego rodzaju dekoracje: artykuły z siana, stroiki, świece, palmy, jajka, kartki świąteczne, upiekli ciasteczka!.  Można było zakupić baranki z ciasta chlebowego, kurki z marcepanu a do porannej kawy czy herbaty pyszną mufinkę.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu i wszystkim, którzy finansowo wsparli dzieło misyjne w Zambii - serdecznie dziękujemy!

Wszystkie zdjęcia znajdują się w zakładce Uroczystości

 
Debata PDF Drukuj

20 marca odbyła się w naszej szkole debata w ramach Partycypacji, gdzie uczniowie obejrzeli siedem propozycji, spośród których mogli wybrać jedynie trzy. I tak podczas oficjalnego głosowania wybrano do realizacji następujące projekty:
- Projekt na "Szafki szkolne"
- Projekt na "Uczniowskie centrum informacji szkolnej"
- Projekt na "Clean and Healthy School"


Wszystkie zdjęcia znajdują się z zakładce Uroczystości


 
Święto liczby Pi PDF Drukuj

W czwartek, 14 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole "Święto liczby PI". Dla naszych gimnazjalistów dzień ten był okazją do podsumowania projektu szkolnego "Jak mierzono czas"? Uczniowie przygotowali prace w trzech kategoriach:
Historia zegara -  czyli jak mierzono czas kiedyś, a jak dzisiaj?
Która u ciebie godzina, czyli strefy czasowe na Ziemi.
Czas w przyrodzie.

Na świetlicy szkolnej mogliśmy obejrzeć efekty ich pracy: plakaty, modele zegarów oraz najciekawsze prezentacje multimedialne.

W konkursie na najciekawszy projekt
I miejsce zdobyły: (ex aequo) Patrycja Sikora z klasy 2Gc oraz Martyna Rychter i Tosia Olszewska z klasy 1Ga
II miejsce: Beniamin Szałkowski z klasy 2b
III miejsce: Marcelina Węgierska i Natalia Gamoń z klasy 1Ga


 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje