Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
VI Targi Edukacji PDF Drukuj

21 marca odbyły się w Zespole Szkół Budowlanych VI Targi Edukacji, podczas których rybnickie szkoły ponadgimnazjalne mogły przedstawić swoją ofertę edukacyjną. Również nasza szkoła prezentowała na swoim stanowisku kierunki, w których kształcimy, a Nasi uczniowie byli swoistą żywą reklamą.
Wszystkim zaangażowanym w organizację Targów oraz uczniom reprezentującym swoje kierunki serdecznie dziękujemy. 


Wszystkie zdjęcia z VI Targów Edukacji znajdują się z zakładce Uroczystości

 
VII KONKURS FRYZJERSKI o nagrodę Złotego Grzebienia PDF Drukuj

19 marca odbył się w naszej szkole po raz siódmy Konkurs Fryzjerski na który corocznie zjeżdżają uczniowie klas fryzjerskich ze wszystkich szkół o tym profilu w województwie, a nawet z zagranicy bo gościliśmy w tym roku szkołę z Czech.
Naszymi gośćmi byli uczniowie i ich opiekunowie z Silherovic, Pszowa, Pszczyny, Raciborza, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca i Żor.
Uczniowie Technikum zmagali się w następujących kategoriach:
- Fryzura w stylu Biedermeier gdzie I miejsce zdobyła Daria Polit z ZS w Rudzie Śląskiej, II miejsce Martyna Mańka z ZS nr 5 w Rybniku, a III miejsce Anna Jura z ZS nr 5 w Rybniku.
- Plecionka na główce ćwiczebnej gdzie I miejsce zdobyła Paulina Tyczyńska z ZSP w Pszowie, II miejsce Anita Paluszek z ZSZ w Raciborzu, a III miejsce Monika Kwiecień z ZS w Sosnowcu.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej zmagali się w następujących kategoriach:
- Fale wyciskane na mokro bez przedziałka gdzie I miejsce zdobyła Patrycja Zalewska z ZSZ Izby Rzemieślniczej w Rybniku, II miejsce Ramada Jońska z ZSP w Pszowie, a III miejsce Dagmara Sobina z ZS w Pszczynie.
- Fryzura wieczorowa z plecionką na modelce gdzie I miejsce zdobyła Weronika Paszek z ZS nr 5 w Rybniku, II miejsce Karolina Szulik z ZSP w Pszowie i III miejsce Aleksandra Kozik z ZS w Pszczynie.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu, uczestnikom, szanownym gościom oraz sponsorom, a zwycięzcom GRATULUJEMY


Wszystkie zdjęcia z konkursu znajdują się w zakładce Uroczystości

 
Dzień Frankofonii PDF Drukuj

20 marca będziemy obchodzić Dzień Frankofonii celem promocji języka francuskiego i kultury frankofońskiej. W programie przewidziano:

1. audycję na temat Frankofonii

2. Konkurs na prezentację multimedialną pt. "Regiony Francji"

3. Konkurs języka francuskiego dla klas  II Pa i III Pa

Zapraszamy uczniów do udziału

.

 
Sukcesy Gimnazjalistki PDF Drukuj

Uczennica Gimnazjum Sara Jarosz 3GA pod opieką pana Zygmunta Danielskiego - Busch została:

- laureatką VI konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu

- finalistką I Rejonowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku

- przeszła do II etapu konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego

GRATULUJEMY !!!

 
Aneta Połata zwyciężczynią Regionalnego Konkursu Recytatorskiego! PDF Drukuj

W piątek, 15 marca 2013, uczniowie naszej szkoły, Aneta Połata z kl. III LA i Dawid Niestroj z kl. IV TB, wzięli udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Miłość niejedno ma imię. Dawid zaprezentował wiersz Bolesława Leśmiana Romans, zaś Aneta recytowała utwór Agaty Budzyńskiej Cierpliwość. Jej interpretacja nie miała sobie równych -  Aneta została zwyciężczynią konkursu. Gratulujemy!


 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 142 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje