Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
AKCJA CHARYTATYWNA PDF Drukuj
  
Po raz drugi w tym roku Nasza Szkoła wzięła udział w Akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska- Dzieciom Lwowa" i po raz kolejny został nam nadany tytuł HONOROWEGO WOLONTARIUSZA KAPITUŁY. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać 11 paczek produktów żywnościowych i artykułów szkolnych.
Wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 
Nasi uczniowie w Szkole Policji w Katowicach PDF Drukuj
  
W dniu 25 maja 2012 r. uczniowie  klasy I La i II La "Bezpieczeństwo publiczne" byli w Szkole Policji w Katowicach na zorganizowanym tam "Dniu Otwartym". Podczas wizyty uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, zobaczyć musztrę, posłuchać orkiestry policyjnej, obserwować policjantów w różnych sztukach walki, zobaczyć tresurę psów policyjnych, a także wypróbować swoich umiejętności na strzelnicy. Wizyta była bardzo interesująca i poszerzyła wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj
  
Dnia 27 kwietnia 2012 r. pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Uczniowie sześciu klas maturalnych zostali zaproszeni do Domu Kultury, aby tam odebrać świadectwa ukończenia szkoły.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Krzysztof Sowula, rzecznik prasowy jednostki nadkomisarz Aleksandra Nowara oraz Robert Rapacz - pracownik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku będący jednocześnie nauczycielem prowadzącym zajęcia dodatkowe z bezpieczeństwa publicznego.
Więcej…
 
VI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego w ZSM-E w Rybniku PDF Drukuj
  
W dniach 16 i 25 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem  Alliance Française w Rybniku. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka francuskiego, wicedyrektor ZSM-E Małgorzata Wołowiec. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Kaleta z klasy II Pa i Klaudia Kurowska z klasy IV TC. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu ustnego, do którego przystąpiła Magdalena Kaleta, która otrzymała dyplom i nagrody książkowe. Dziękujemy naszym uczennicom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka francuskiego. 
VII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych PDF Drukuj
  
Pięcioosobowa grupa uczniów z klasy II Tb reprezentowała naszą szkołę w grupie kibiców dopingujących uczestników VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w dniach 20-22.04.2012 na pływalni w Rybniku Boguszowicach. Serdecznie dziękuję Aleksandrze Kuli, Kindze Oczko, Annie Pająk, Sandrze Stajer i Klaudii Zabczyńskiej za bezinteresowne poświęcenie swojego wolnego czasu i stwarzanie sportowej atmosfery na widowni w trakcie zawodów niepełnosprawnych sportowców.
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 144 z 162

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje