Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE PDF Drukuj

Listopad był miesiącem, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych rozpoczęli batalię o cenny tytuł laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, który to otwiera drzwi do wymarzonej szkoły średniej. Wcześniej zwalnia również z obowiązku pisania egzaminu gimnazjalnego z tej części, do której należy przedmiot konkursowy. Ale, żeby zdobyć upragnione tytuły finalisty a potem laureata, najpierw musieli uzyskać pozytywne wyniki w szkolnych etapach konkursów.

Dwie uczennice będą reprezentować naszą szkołę w etapach rejonowych, walcząc o tytuł finalisty. Należą do nich:

Biologia
Magda Walecka-klasa 3GB
opiekun p.Sylwia Adamczyk;

Język niemiecki:
Sara Jarosz- klasa 3GA
opiekun p. Z. Danielski- Busch

 
MIKOŁAJKI 2012 PDF Drukuj
Tradycyjnie 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji odbył się mikołajkowy apel w ramach którego odbył się pokaz mody. Dodatkowo w szkole można było zrobić świąteczne zakupy na przygotowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły -  Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Wszystkim zaangażowanym w organizację SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


 
WSPÓLNOTA ZAGRANICZNA PDF Drukuj
5 grudnia w Naszej Szkole wizytę złożył pan John McGowan, dyrektor North West Academy of English z Londonderry. North West Academy jest instytucją pośredniczącą w realizacji projektów stażowych programu Leonardo da Vinci w których biorą udział uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły. W trakcie wizyty nastąpiło uroczyste podpisanie umowy dwustronnej współpracy pomiędzy ZS 5 a NWA. Gościem honorowym była Pani Joanna Kryszczyszyn - wiceprezydent Miasta Rybnika, która wręczyła upominki uczniom Naszej Szkoły wyjeżdżającym na staż zagraniczny w styczniu 2013 roku.


 
Kiermasz Bożonarodzeniowy PDF Drukuj
6 grudnia, w Mikołajki odbędzie się w Naszej Szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Będziemy sprzedawać kartki świąteczne, stroiki, aniołki, ozdoby świąteczne, wypieki - wszystko wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Będzie również możliwość zakupienia poświęconych opłatków wigilijnych. Cały dochód przeznaczony będzie na cele misyjne, na pomoc dzieciom i młodzieży w zaprzyjaźnionej wiosce Chingombe - w Zambii.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA I ZAKUPU ŚWIĄTECZNYCH PODARUNKÓW
 
ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS PDF Drukuj

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w 3 edycji konkursu
"Anioły są wśród nas".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 144 z 170

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje