Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Turniej halowy piłki nożnej PDF Drukuj

19.12.2012 r. już po raz dziewiąty odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora naszej szkoły. W Turnieju wzięło udział 10 drużyn chłopców i drużyna nauczycieli jak również 6 drużyn dziewcząt. W czasie bardzo zaciętej gry zdarzały się różne niespodziewane sytuacje, które na zmianę wywoływały na twarzach i ustach widzów śmiech albo podziw. Jednak drużyna nauczycieli "Belfer Team" nie pozwoliła na wiele uczniom  i zwyciężyła w generalnej klasyfikacji turnieju .Drugie miejsce zajęła drużyna "FC Tewiony" z klasy II La, a trzecie "FC Ludwiczki" z klasy III Gs.

W generalnej klasyfikacji wśród dziewcząt wygrały jak w roku ubiegłym "Dzikie Kocice" z klasy IV Tb przed drużyną "Mandarynek" z klasy II Ga,b i drużyną "FC Pięty" z klasy III Ga. Liczy się jednak nie tylko wynik, ale przede wszystkim serce, zaangażowanie  i wspólna chęć rywalizowania z uczniami i uczennicami naszej szkoły. Mam nadzieję na równie liczny udział w X edycji tego turnieju

.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w GALERII

 
Praktyki zawodowe PDF Drukuj
Uczniowie klas Technikum Fryzjerskiego dnia 13 stycznia wylecieli na
praktyki zagraniczne do Londonderry w Irlandii Północnej w ramach
projektu Leonardo da Vinci. Przez trzy tygodnie będą uczestniczyć w
zajęciach językowych oraz odbywać praktyki w salonach fryzjerskich.
Cały wyjazd przy współpracy z North West Academy z Londonderry
zorganizowała Pani Beata Olszewska, której serdecznie dziękujemy.
Szczegółowe informacje na stronie: http://www.fryzjerzynapraktykach.pl/
 
STUDNIÓWKA 2013 PDF Drukuj
W klasach programowo najwyższych, odbędą się studniówki.
Wszystkie klasy bawić się będą w restauracji "Arka"- klasa IV Ta i IV Tb 10 stycznia, natomiast klasa III La i III Pa 17 stycznia 2013 r.
Życzymy wszystkim udanej zabawy, a po studniówce zapału w 
przygotowaniach do egzaminu maturalnego i zawodowego
 
Niesiemy iskierkę miłości PDF Drukuj

W grudniu 2012 r. obyła się 8 edycja projektu "Niesiemy iskierkę miłości", którego celem było pobudzenie uczniów do czynnego uczestnictwa w kultywowaniu tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku oraz rozbudzenie twórczej postawy wobec siebie i innych.

Oczywiście, podobnie jak w latach ubiegłych, zależało nam, aby iskierka miłości dotarła do każdego naszego kolegi, koleżanki z klasy, każdego pracownika szkoły, ale przede wszystkim dobrą nowiną, czyli radością z narodzin Zbawiciela, chcieliśmy się podzielić ze społecznością lokalną, dlatego też członkowie samorządu uczniowskiego utworzyli grupę kolędników, którzy z życzeniami od społeczności Zespołu Szkół nr 5 dotarli m.in. do Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły Podstawowej nr 22, Przedszkola nr 23, Przedszkola nr 25, Domu Opieki Seniora, Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rozśpiewani, radośni wszędzie gdzie się pojawialiśmy, byliśmy przyjmowani z wielką życzliwością. Najbardziej cieszyli się chyba podopieczni Ośrodka Terapii Zajęciowej dla Niepełnosprawnych, co zresztą było widać po ich uśmiechniętych twarzach.

My też jesteśmy zadowoleni z tegorocznego kolędowania, przecież "chodzi o to, aby pozostawić dobrą pamięć o sobie, o uczniach, którzy przyszli, dawali radość, uśmiech, piosenkę, iskierkę miłości, którzy pozostawili po sobie ciepłe, dobre wspomnienia"

 
Konkurs Biblijny PDF Drukuj

13 grudnia 2012 r. odbył się szkolny etap Konkursu Biblijnego. W konkursie wzięło udział 11 osób. Trzy przeszły do etapu rejonowego.

Bernadeta Wilk IIIGB

Katarzyna Ochojska IIIGB

Karolina Jakubiec IIIGB

Gratulujemy!!!! 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 147 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje