Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Konkurs chemiczny PDF Drukuj
  
Konkurs Chemiczny "Alchemik"
13 marca 2012 uczniowie naszej szkoły brali udział w II edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Chemicznego "Alchemik" organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej. Tematyka Konkursu nie wykracza poza  program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w konkursie jak największej ilości młodzieży. Prace uczniów ocenia Jury powołane przez patronów naukowych konkursu.
Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 19 uczniów. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 maja 2012 - szkoła otrzyma listę imienną wszystkich uczestników wraz z ich punktacją. Wszyscy uczestniczący uczniowie otrzymają dyplomy, a najlepszy uczeń w szkole - nagrodę książkową. Laureaci konkursu otrzymują cenne nagrody rzeczowe. 
Konkurs gwary PDF Drukuj
  
SZKOLNY KONKURS GWARY
W dniu 13.03.2012 r. w naszej szkole odbył się XI Konkurs Gwary. Uczniowie zaprezentowali wybrane teksty i wykazali się znajomością gwary. 27 marca na apelu szkolnym  laureaci otrzymają dyplomy i bony do księgarni.
Miejsce I    Wioletta Burda    klasa I La
Miejsce II    Sandra Pochcioł    klasa I La
Miejsce III    Monika Wojaczek    klasa I Ta
  
Wycieczka do Siedziby Straży Granicznej PDF Drukuj
  
Wycieczka
5 marca 2012 r. uczniowie klas I i II la oraz dwóch reprezentantów klasy III la brali udział w wycieczce fakultatywnej do siedziby Straży Granicznej w Raciborzu. Po dotarciu na miejsce oprowadzający po jednostce oficerowie zrobili uczestnikom krótką musztrę.  Była również okazja postrzelać na strzelnicy tradycyjnej - jednej z najnowocześniejszych w regionie oraz na trenażu - strzelnicy sterowanej komputerowo z wieloma możliwościami technicznymi. Zwiedzając muzeum uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloletnią historią ochrony pogranicza na Śląsku i w całym kraju, a  prezentacja multimedialna dostarczyła wiedzy o historii lokalnej Straży Granicznej od czasów odzyskania niepodległości do II Wojny Światowej oraz współczesnej.Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła uczniom wielu wrażeń.


 
Międzynarodowy Dzień Frankofonii PDF Drukuj
  
Frankofonia w naszej szkole
20 marca 2012 r. przypada Międzynarodowy Dzień Frankofonii.  Z tej okazji  na przełomie marca i kwietnia na całym świecie organizowane są Dni Frankofonii. Celem tego święta jest promocja języka francuskiego i kultury krajów frankofońskich.
Jak co roku, zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w jego obchodach.
W tym roku organizujemy:
- konkurs na plakat pod hasłem "La vie humaine est sainte" (Życie ludzkie jest święte). Wystawa prac uczniów odbędzie się 26 marca w związku z       Dniem Świętości Życia, który przypada 25 marca;
- podsumowanie projektu pt. "Les traces polonaises en France" (Ślady polskie we Francji).  Wystawa prac - 23 marca;
- Konkurs Wiedzy o Kanadzie -test w języku polskim odbędzie się 26 marca.
Regulaminy konkursów są dostępne w szkole na tablicy ogłoszeń.
Zapraszamy do udziału nie tylko uczniów uczących się języka francuskiego!
 
Sweet TARG 2012 mistrzostwa PDF Drukuj
  

Śląskie Mistrzostwa Młodych Cukierników

Podczas trwania targów branżowych Sweet TARG w Katowicach w dniach 4-6.03.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Młodych Cukierników. Zdobyte umiejętności na zajęciach praktycznych w zakresie składania i dekoracji tortów okolicznościowych zaprezentowało 18 uczestników, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy II ZA - Beata Sztwiorok. Zawodnicy wykonywali zadania w zespołach dwuosobowych. Praca pt. "Śląsk Zielona Wyspa" wykonana przez zespół Beaty w punktacji ogólnej znalazła się na IV miejscu. Gratulujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 149 z 163

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje