Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
ZAGRANICZNY STAŻ ZAWODOWY PDF Drukuj


15 listopada 2012 roku Nasza Szkoła rozpoczeła realizację projektu "Kształcenie zawodowe fryzjerów szansą na europejskich rynkach", w ramach którego 17 uczniów klas: II TA, III TA oraz IV TA kształcących się na kierunku "Technik usług fryzjerskich" wyjedzie na 3-tygodniowy staż zawodowy do Wielkiej Brytanii. Wyjazd stażowy odbędzie się w terminie od 13 stycznia 2013 roku do 03 lutego 2013 roku.


Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji
 
Otrzęsiny PDF Drukuj
4 października odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Gimnazjaliści zostali przywitani przez swoich starszych kolegów, a następnie zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie próbowali swoich sił w różnych konkurencjach: musieli przejść tor przeszkód, rozwiązać quiz czy też zdecydować, która z klas jest najlepiej przebrana. Po zmaganiach na sali gimnastycznej pierwszoklasiści przeszli na świetlicę, gdzie czekała na nich miła niespodzianka w formie salonu piękności. Każdy mógł wypróbować nową maseczkę na włosy czy nowe, oryginalne kosmetyki na twarz. Po otrzęsinach  wszyscy uczniowie bawili się wspólnie na dyskotece.
  
Ślubowanie PDF Drukuj
9 października w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia Zespołu Szkól nr 5.W uroczystości wzięli udział wszyscy nauczyciele i uczniowie klas pierwszych. Po części artystycznej przygotowanej przez klasę I c pod opieką pani Renaty Sochy, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę
Więcej…
 
Pomagały "Dziewczynce z zapałkami" PDF Drukuj
  
W sobotę 29.09.2012 uczennice naszego Gimnazjum: Wioletta Zimoń, Dominika Olfans, Paulina Szlachta (wszystkie z klasy III Ga) i Anna Magiera (klasa II Ga) wzięły udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację "Dziewczynka z zapałkami". W sklepie "Alma" znajdującym się w Galerii Focus Mall przy ul. B. Chrobrego w Rybniku, w godzinach od 13 do 16 pomagały w pakowaniu zakupów klientom sklepu. Z zebranych w czasie trwania akcji funduszy sfinansowane zostaną m.in. zakup podręczników szkolnych, obiady, czy wyjazdy wakacyjne dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.
Serdecznie dziękuję dziewczętom za poświęcony swój wolny czas i chęć włączenia się w działania na rzecz innych oraz godną naśladowania postawę.
pedagog szkolny
Witold Labus 
Pokaż co potrafisz PDF Drukuj
  

09 października 2012 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja" Pokaż co potrafisz"

Wszyscy uczestnicy, którzy zaprezentowali swoje ukryte talenty dostali się do półfinału.


Naszą szkołę zaprezentowali:


  1. Krypczyk Kamila - klasa I Ga
  2. Niemczyńska Sandra  - I Ga
  3. Matwiejczuk Martyna - III Gb
  4. Zielonka Julia - III Ga
  5. Klaudia Szmuc-  III Ga
  6. Aleksander Nowicki - I Gc
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 151 z 173

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje