Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Szkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj
  
UWAGA!

14 lutego 2012 odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski.
Zadaniem uczestników konkursu będzie zaprezentowanie dowolnego wiersza o tematyce miłosnej. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę:
- dobór repertuaru
- kulturę słowa
- wrażenie artystyczne.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się u p. E. Jakubiak lub p. E. Zając.
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj
  
Konkurs plastyczny
Pedagodzy szkolni ogłaszają konkurs plastyczny pt.:
"Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi ?"

1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 5.
2. Prace plastyczne wykonane w dowolnej technice oraz dowolnym formacie  można składać w gabinecie pedagogów szkolnych do dnia 20.02.2012 r..
3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 27.02.2012.
4. Werdykt Komisji Konkursowej jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
5. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody indywidualne.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie !
 
Szkolny etap Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego PDF Drukuj
  
Szkolny etap Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego
Dnia 5 stycznia 2012 r. odbył się szkolny etap szkolny etap Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie.
Wyniki eliminacji w naszej szkole są następujące:
I miejsce   - Adam Gorywoda kl. III LA
II Miejsce  - Nikola Dreja kl. II LA
III miejsce - Jacek Wesołek kl. II LA
Zwycięzca eliminacji szkolnej Adam Gorywoda zakwalifikował się do II etapu konkursu  - gratulujemy.

 
Podsumowanie projektu PDF Drukuj
  
Podsumowanie projektu
Dnia 15 grudnia 2011 roku w naszej szkole nastąpiło uroczyste zakończenie realizacji projektu "Doświadczenie zawodowe nauczycieli drogą do eliminacji wykluczenia społecznego wśród uczniów", realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci  "Uczenie się przez całe życie"  - komponent Vetpro (wymiana doświadczeń), finansowanego przez Komisję Europejską.
Projekt obejmował  2-tygodniowy staż 12- osobowej grupy nauczycieli przedmiotów zawodowych i kadry zarządzającej w Londonderry w Wielkiej Brytanii (Irlandia Północna) związany z wymianą  doświadczeń europejskimi specjalistami.
Wartość przyznanego grantu wyniosła 34 000 Euro.  
Na uroczystość podsumowania projektu przybyli przedstawiciele Wydziału Edukacji Miasta Rybnika, Radni Miasta Rybnika, Radni Dzielnicy Niedobczyce, Dyrektorzy rybnickich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych realizujących kształcenie zawodowe.
Zrelacjonowano przebieg stażu, wręczono uczestnikom certyfikaty, potwierdzające realizację założeń programowych. Omówiono system szkolnictwa brytyjskiego z wyszczególnieniem kształcenia zawodowego oraz koncepcję wprowadzenia niektórych jego elementów do polskich ram kształcenia zwodowego.
Więcej informacji na stronie www.zawodowcyleonardo.eu. 
Konkurs piekarski PDF Drukuj
  
Konkurs piekarski
14.12.2011 r. odbył się w Żorach  Konkurs Piekarski, w którym uczestniczyły nasze uczennice  kształcące się w zawodzie cukiernik: Aneta Nowak i Beata Sztwiorok z klasy II ZA oraz Monika Grzonka i Ewelina Rutkowska z klasy III ZC . Aneta Nowak i Beata Sztwiorok wykonały w mistrzowskim stylu Zimowy Pałac, a Monika Grzonka i Ewelina Rutkowska  Szybki Pociąg. Prace obu zespołów wyróżniły się kompozycją i dokładnością wykonania. W nagrodę uczennice pojadą do firmy ECO TRADE w Gliwicach na seminarium i warsztaty z zakresu obróbki czekolady.
Wcześniej 7 grudnia  br. uczennice uczestniczyły w warsztatach piernikarskich prowadzonych przez firmę ECO TRADE i Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego w Żorach. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z możliwością wykorzystania mieszanki piernikowej produkowanej przez tę firmę do sporządzania konstrukcji przestrzennych z ciasta piernikowego. Ponadto młodzi cukiernicy w zespołach dwuosobowych wykonali piernikowe domki wykorzystując szablony przygotowane przez prowadzących warsztaty. Na zakończenie każdy zespół otrzymał 5kg mieszanki, aby mieć możliwość przygotowania się do w/w konkursu piernikarskiego.

 


galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 152 z 163

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje