Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
WARSZTATY CUKIERNICZE PDF Drukuj

WARSZTATY CUKIERNICZE Z CIASTA PIERNIKOWEGO

Beata Sztwiorok z klasy III ZA w dniu 22.11.2012 r. rozpoczęła warsztaty cukiernicze poświęcone produkcji ciast piernikowych. Warsztaty składają się z trzech etapów: 22.11.2012 r. - szkolenie, 23 - 28.11.2012 r. ćwiczenia praktyczne, 29.11.2012 r.- część konkursowa. Zajęcia te odbywają się w Jastrzębiu Zdroju, a prowadzą je technolodzy z  firmy ECO TRADE.Więcej…
 
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu PDF Drukuj

BIZNES BEZ TAJEMNIC

Dziś, tj. 19.11.2012 r. na apelu szkolnym wręczono dyplomy uczniom, którzy zostali laureatami konkursów przeprowadzanych na terenie szkoły. Do laureatów szkolnego konkursu BIZNES BEZ TAJEMNIC należą
Szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce Dorota Michalczyk klasa III Pa
II miejsce Jacek Grzesiewicz klasa IV Tb
III miejsce Rafał Konkol klasa III La

Gimnazjum
I miejsce Kamil Badeja klas III Ga
II miejsce Marcin Baszton klasa III Ga
III miejsce Tomasz Adamek klasa III Gb

Gratulujemy zwycięzcom i  życzymy powodzenia w innych konkursach!
Więcej…
 
Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie PDF Drukuj

Uczniowie naszej szkoły ( klasy I TA, III TA i IV TA) wzięli udział w projekcie Watch Docs. W jego ramach obejrzeli filmy dokumentalne dotykające problemów nietolerancji i wykluczenia. Cykl trzech dokumentów "Ratunku, mamy w klasie geja", "Jestem dziewczynką" i "Od głowy do nieba" wzbudził gorące dyskusje po projekcji. Uczniowie wskazywali na powszechną trudność akceptacji osób "innych" od otoczenia. Podkreślali, że niezależnie od wyglądu, koloru skóry i orientacji seksualnej, wszyscy mamy te same marzenia i podobne plany życiowe. Po projekcji filmów i dyskusji odbyły się w szkole warsztaty filmowe poprowadzone przez Janusza Rzymanka. Na zajęciach Pan Rzymanek omówił cechy filmu dokumentalnego i pokazał praktyczne ćwiczenia tworzenia dokumentu. Efektem pracy uczniów był króciutki filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=R5_3H1mcUGU

 
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Drukuj

7 grudnia odbędzie się Dzień Patrona szkoły w związku z tym zapraszamy do udziału w następujących konkurach:

Konkurs Wiedzy o Patronie- forma pisemna, odbędzie się 4 grudnia o godz. 11.15 w sali 104, biorą w nim udział uczniowie reprezentujący wszystkie klasy gimnazjalne oraz kl. I La i I Ta (po dwie osoby z klasy wcześniej zgłoszone przez wychowawcę lub nauczyciela historii).

Konkurs na plakat- Józef Rymer-  pierwszy wojewoda śląski w odrodzonej Polsce - format i technika -dowolne, prace podpisane autorstwa jednej osoby składać do 4 grudnia u nauczycieli historii w sali 104, biorą chętni uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół w naszym zespole.

Konkurs na prezentację multimedialną o Józefie Rymerze - powinna zawierać nie więcej niż 20 slajdów, zapisana na płytce w programie Power Point w wersji max 2007, wykonana przez jedną osobę, dostarczona do nauczycieli historii (sala 104) do 30 listopada, udział biorą chętni uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół w naszym zespole.

Wszystkie prace zostaną ocenione przez komisje konkursowe, najciekawsze prace plastyczne zostaną wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursów odbędzie się w Dniu Patrona Szkoły tj. 7 grudnia 2012.


Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Organizatorzy: nauczyciele historii

i nauczyciele wyznaczeni do współpracy


 
DZIEŃ TOLERANCJI PDF Drukuj

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum do obejrzenia przedstawienia "Dla wszystkich starczy miejsca", które odbędzie się 19 listopada (poniedziałek) w świetlicy.

Harmonogram:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 152 z 176

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje