Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Najlepsza w Rybniku PDF Drukuj
  

Najlepsza w Rybniku

09 grudnia 2011 r. w PCK w Rybniku odbyła się XX REJONOWA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA,. Laureatką olimpiady została uczennica naszej szkoły Paulina Olejnik z klasy III La. Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na etapie okręgowym.

 
Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku PDF Drukuj
  
Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku

W dniu 8 grudnia 2011 r. klasa o profilu Bezpieczeństwo publiczne udała się z wizytą do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.
Podczas spotkania licealiści  uzyskali kompleksowe informacje na temat naboru do służby w Policji. Uczniowie poznali strukturę organizacyjną  jednostki. Zobaczyli jak wygląda stanowisko kierowania gdzie dyżurujący policjanci przyjmują zgłoszenia o zdarzeniach oraz decydują o wysyłaniu w te miejsca patroli w celu podjęcia interwencji. Uczniowie widzieli również monitoring miejski oraz uczestniczyli w szkoleniu Grupy Szybkiego Reagowania. Po jednostce oprowadzali nas nadkomisarz Aleksandra Nowara i uczący naszych uczniów Robert Rapacz.
 
IV edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem PDF Drukuj
  

IV edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem

8 grudnia 20011 r. w Klubie Energetyka Konkursem Wiedzy o Polskich Olimpijczykach zakończyła się IV edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem. Nasza szkoła w klasyfikacji końcowej zajęła VI miejsce otrzymując puchar i czek na kwotę 200 złotych na sprzęt sportowy dla szkoły. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w poszczególnych konkurencjach jak i klasom, które żywo dopingowały swoich kolegów i uczestniczyły w spotkaniach z polskimi olimpijczykami.

   więcej

 
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj
  
Dzień Patrona Szkoły

07 grudnia 2011 r. obchodziliśmy "Dzień Patrona Szkoły". W dniu tym uczniowie wysłuchali audycji o Józefie Rymerze, a także mieli możliwość obejrzenia filmu  Kazimierza Kutza :Sól ziemi czarnej". W ramach obchodów został przeprowadzony konkurs "Wiedzy o Józefie Rymerze" (dla uczniów klas pierwszych) i konkurs na wykonanie projektu medalu "Patrona na medal".
Wyniki konkursów:
"Wiedzy o Józefie Rymerze": I miejsce - Sandra Pochcioł z kl. I TA, II- miejsce Katarzyna Hytroszek z kl. I PA, III miejsce - Aneta Bębenek z kl. I ZA.
"Patron na medal": I miejsce - Wiletta Burda z kl. I LA, II miejsce - Patrycja Muras z kl. III TB, III miejsce Katarzyna Gruszka z kl. III TB i Marta Frąckowiak z kl. II  LA.
Dodatkowo ogłoszono konkurs na fraszkę o szkole, w którym to wyróżnienie otrzymała Marta frąckowiak z kl. II LA.

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj
  

Kiermasz świąteczny

W dniu 6 grudnia 2011 r. w naszej szkole przeprowadzony został kiermasz świąteczny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc dla potrzebujących dzieci w Chingombe, w Zambii. Nauczyciele i młodzież mieli możliwość nabycia domowych ciasteczek, stroików, kartek świątecznych sporządzonych różnymi technikami, słodyczy i innych świątecznych dekoracji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie i udział w kiermaszu.

   


 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 153 z 163

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje