Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj
  
Dnia 27 kwietnia 2012 r. pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Uczniowie sześciu klas maturalnych zostali zaproszeni do Domu Kultury, aby tam odebrać świadectwa ukończenia szkoły.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Krzysztof Sowula, rzecznik prasowy jednostki nadkomisarz Aleksandra Nowara oraz Robert Rapacz - pracownik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku będący jednocześnie nauczycielem prowadzącym zajęcia dodatkowe z bezpieczeństwa publicznego.
Więcej…
 
VI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego w ZSM-E w Rybniku PDF Drukuj
  
W dniach 16 i 25 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem  Alliance Française w Rybniku. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka francuskiego, wicedyrektor ZSM-E Małgorzata Wołowiec. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Kaleta z klasy II Pa i Klaudia Kurowska z klasy IV TC. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu ustnego, do którego przystąpiła Magdalena Kaleta, która otrzymała dyplom i nagrody książkowe. Dziękujemy naszym uczennicom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka francuskiego.



 
VII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych PDF Drukuj
  
Pięcioosobowa grupa uczniów z klasy II Tb reprezentowała naszą szkołę w grupie kibiców dopingujących uczestników VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w dniach 20-22.04.2012 na pływalni w Rybniku Boguszowicach. Serdecznie dziękuję Aleksandrze Kuli, Kindze Oczko, Annie Pająk, Sandrze Stajer i Klaudii Zabczyńskiej za bezinteresowne poświęcenie swojego wolnego czasu i stwarzanie sportowej atmosfery na widowni w trakcie zawodów niepełnosprawnych sportowców.
 
SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ PDF Drukuj
  
Kto może ubiegać się o pracę w Straży Miejskiej, jak wyglądają zadania i obowiązki strażników miejskich, jakie są ich uprawnienia oraz wiele innych ciekawych informacji mogli uzyskać uczniowie LP, Technikum i ZSZ w czasie spotkania z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej , które odbyło się w naszej szkole w dniu 24.04.2012. W czasie godzinnej prezentacji starano się przybliżyć młodzieży specyfikę tej służby mundurowej naszego miasta.  Szczególnie podkreślony został pomocowy oraz prewencyjny charakter pracy strażników miejskich. Spotkanie zorganizowali szkolni pedagodzy.
 
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU PDF Drukuj
  
Uczennica kl. II Tb Monika Wilk wzięła udział w konkursie na najlepszą pracę semestralną w kategorii projektowania architektury krajobrazu. Konkurs jest organizowany corocznie przez Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 kwietnia 2012 r. w Bytomiu. Monika Wilk została nagrodzona książką i dyplomem. Serdecznie gratulujemy!
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 157 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       




 



Informacje