Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Akcja krwiodawstwa PDF Drukuj
  
Ambulans znów stanął przed naszą szkołą...W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja  Honorowego krwiodawstwa.  W dniu 27.02.2012  zebrano 20,100 litrów krwi. Wśród 54  krwiodawców było 24 uczniów i 13 absolwentów naszej szkoły oraz jeden nauczyciel. Kolejna akcja odbędzie się w kwietniu br.. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 
Akcja charytatywna PDF Drukuj
  
Zostaliśmy wyróżnieni
W grudniu 2011r. i w styczniu 2012 r. Nasza Szkoła wzięła udział w akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa" zorganizowanej przez Śląsko - Małopolski Komitet Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej - Kapituła Kolegium Honorowe Odznaczenia Serduszkiem "Deus Caritas Est.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony pracowników szkoły, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów, dzięki czemu udało nam się zebrać 12 kartonów darów. Wszystkim zaangażowanym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.


 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj
  
Konkurs recytatorski
14 lutego 2012 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski.
Do rywalizacji o miano najlepszego recytatora Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku stanęło dziewięć uczennic. Ich zadaniem było zaprezentowanie wiersza o tematyce miłosnej. Największą popularnością cieszyły się wiersze Agnieszki Osieckiej i Wisławy Szymborskiej.
Po wysłuchaniu recytacji jury złożone z nauczycieli języka polskiego postanowiło nagrodzić Aleksandrę Powieśnik za interpretację utworu A. Osieckiej Tylko łóżko, Barbarę Mikłusiak za deklamację wiersza tej samej autorki pt. Mówiłam żartem oraz Anetę Połatę za prezentację liryka Niepewność A. Mickiewicza.


 
Warsztaty i konkurs dla cukierników PDF Drukuj
  
Warsztaty i konkurs dla cukierników
W dniach 17 ? 23 stycznia dwie uczennice z naszej szkoły Beata Sztwiorok z klasy II ZA oraz Monika Grzonka z klasy III ZC uczestniczyły w warsztatach technologicznych prowadzonych przez belgijską firmą Dossche Mills z zakresu produkcji i kształtowania wyrobów z ciasta półfrancuskiego. Warsztaty odbyły się w Żorach, a uczestnicy reprezentowali szkoły zawodowe i technika z naszego województwa. Warsztaty zakończyły się konkursem, na którym uczestnicy wykonali i zaprezentowali własne wyroby z ciasta półfrancuskiego. Uczennica z naszej szkoły Beata Sztwiorok zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

  
Akcja charytatywna PDF Drukuj
  

Paczka Świąteczna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa

W grudniu 2011r. i w styczniu 2012 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa" zorganizowanej przez Śląsko - Małopolski Komitet Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej - Kapituła Kolegium Honorowe Odznaczenia Serduszkiem "Deus Caritas Est.

Pomoc polskim dzieciom na wschodzie organizowana jest po raz 20. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony pracowników szkoły, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów, którzy przynosili np. konserwy, mąka, cukier, ryż, kasza, sól, makaron, słodycze, artykuły szkolne, sportowe, środki czystości. Udało nam się zebrać 12 kartonów darów, za które dziękujemy w imieniu dzieci.

Opiekunowie akcji: Joanna Kozielska i Ewa Brachmańska 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 157 z 169

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje