Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Dzień Sportu Szkolnego PDF Drukuj
  
01 czerwca 2011 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Sportu Szkolnego", w którym uczniowie rywalizowali w  kategorii dziewcząt i  chłopców w  konkurencjach: sztafetowe biegi dookoła szkoły, przeciąganie liny, rzut ringiem, rzut piłką lekarską, chodzenie na szczudłach, chodzenie na drewnianych nartach, rzut piłką do celu (bramka do czukbola), skoki na dużej skakance, skoki przez ławeczkę. Po zakończeniu konkurencji odbył się mecz w tchonkbolla drużyn mieszanych uczniów i nauczycieli.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODZIEŻOWY PDF Drukuj
  

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODZIEŻOWY
"AWANGARDA BEZ GRANIC"

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie

Cel konkursu:

Celem konkursu było wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubiorów. Do konkursu  zgłoszono z naszej szkoły dwa projekty wykonane przez uczennice: Alicję Nowrot z klasy IV Tc oraz Zuzannę Brzezinkę z klasy I Tc. Wszystkie prace zakwalifikowały się do II etapu, który polegał na uszyciu zaprojektowanych sukienek. Gala finałowa, na której ogłoszono wyniki konkursu odbyła się 06 czerwca br. w Częstochowie. Alicja Nowrot otrzymała wyróżnienie.


                             projekt Alicji Nowrot           projekt Zuzanny Brzezinki

                                                        

 
"Ogólnopolski międzyszkolny konkurs na rekonstrukcje ubioru historycznego oraz stroju inspirowanego modą rokokową" PDF Drukuj
  

31 maja 2011r. zakończył się właśnie drugi, zarazem ostatni etap konkursu pod hasłem "Ogólnopolski międzyszkolny konkurs na rekonstrukcje ubioru historycznego oraz stroju inspirowanego modą rokokową" w ramach programu "Wilanów dla młodych talentów"

Do programu zgłosiło się kilkadziesiąt szkół kształcących w zawodzie technik technologii odzieży, projektowania i stylizacji ubioru. Zadaniem młodych uczestników było zaprojektowanie i uszycie ubioru w stylu rokoko. Młodzi projektanci mieli do wyboru stworzenie własnych projektów inspirowanych modą rokokową lub realizację rekonstrukcji historycznych ubiorów z tamtego okresu. Spośród 68 projektów do drugiego etapu przeszło 46 laureatów, dla których kolejnym wyzwaniem było uszycie strojów według prezentowanego projektu. Uczennica naszej szkoły Alicja Nowrot z klasy IV Tc znalazła się w grupie laureatów. Podsumowaniem konkursu była Gala Finałowa w Muzeum Pałacu w Wilanowie, na którą zostaliśmy zaproszeni. Niestety tym razem nie udało się zająć miejsc na podium, jednak zakwalifikowanie się do finału naszej uczennicy było wielkim sukcesem. Gala finałowa zakończyła się wyjątkową wystawą prac konkursowych pt. "Powab rokokowej mody" w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Naszą szkołę w czasie Gali Finałowej reprezentowały: pani Dyrektor Dorota Wałach i Danuta Sobik.

Więcej…
 
Dzień Ziemi w naszej szkole PDF Drukuj
  

Dnia 20.04.2011r. w naszej szkole w ramach obchodów związanych z Dniem Ziemi, odbyła się prelekcja dla uczniów klas pierwszych poświęcona zagadnieniom związanym z ochroną naszej planety.

Ciekawe informacje na ten temat przedstawiły uczennice klasy 1la: Aneta Połata, Marta Kot, Martyna Witkowiak. Cool



Więcej…
 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj
  
29 kwietnia 2011 pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Uczniowie sześciu klas maturalnych zostali zaproszeni do Domu Kultury, aby tam odebrać świadectwa ukończenia szkoły. W tej podniosłej chwili towarzyszyli im rodzice, nauczyciele oraz młodsi koledzy.

Pani Dyrektor najpierw nagrodami wyróżniła najlepszych uczniów, a następnie na scenę zaprosiła wybranych rodziców, żeby wręczyć im listy gratulacyjne. Potem scenę zajęli absolwenci, którym wychowawcy poszczególnych klas rozdali świadectwa, a Pani Dyrektor składała gratulacje.

Zanim nastąpił ten uroczysty moment, zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Magdy Dukały, Michasi Baron oraz Kasi Szajthauer, a także obejrzeć program kabaretowy przygotowany przez uczniów klas II Tb i I La.


 


 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 166

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       




 



Informacje