Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Podsumowanie projektu PDF Drukuj
  
Podsumowanie projektu
Dnia 15 grudnia 2011 roku w naszej szkole nastąpiło uroczyste zakończenie realizacji projektu "Doświadczenie zawodowe nauczycieli drogą do eliminacji wykluczenia społecznego wśród uczniów", realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci  "Uczenie się przez całe życie"  - komponent Vetpro (wymiana doświadczeń), finansowanego przez Komisję Europejską.
Projekt obejmował  2-tygodniowy staż 12- osobowej grupy nauczycieli przedmiotów zawodowych i kadry zarządzającej w Londonderry w Wielkiej Brytanii (Irlandia Północna) związany z wymianą  doświadczeń europejskimi specjalistami.
Wartość przyznanego grantu wyniosła 34 000 Euro.  
Na uroczystość podsumowania projektu przybyli przedstawiciele Wydziału Edukacji Miasta Rybnika, Radni Miasta Rybnika, Radni Dzielnicy Niedobczyce, Dyrektorzy rybnickich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych realizujących kształcenie zawodowe.
Zrelacjonowano przebieg stażu, wręczono uczestnikom certyfikaty, potwierdzające realizację założeń programowych. Omówiono system szkolnictwa brytyjskiego z wyszczególnieniem kształcenia zawodowego oraz koncepcję wprowadzenia niektórych jego elementów do polskich ram kształcenia zwodowego.
Więcej informacji na stronie www.zawodowcyleonardo.eu. 
Konkurs piekarski PDF Drukuj
  
Konkurs piekarski
14.12.2011 r. odbył się w Żorach  Konkurs Piekarski, w którym uczestniczyły nasze uczennice  kształcące się w zawodzie cukiernik: Aneta Nowak i Beata Sztwiorok z klasy II ZA oraz Monika Grzonka i Ewelina Rutkowska z klasy III ZC . Aneta Nowak i Beata Sztwiorok wykonały w mistrzowskim stylu Zimowy Pałac, a Monika Grzonka i Ewelina Rutkowska  Szybki Pociąg. Prace obu zespołów wyróżniły się kompozycją i dokładnością wykonania. W nagrodę uczennice pojadą do firmy ECO TRADE w Gliwicach na seminarium i warsztaty z zakresu obróbki czekolady.
Wcześniej 7 grudnia  br. uczennice uczestniczyły w warsztatach piernikarskich prowadzonych przez firmę ECO TRADE i Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego w Żorach. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z możliwością wykorzystania mieszanki piernikowej produkowanej przez tę firmę do sporządzania konstrukcji przestrzennych z ciasta piernikowego. Ponadto młodzi cukiernicy w zespołach dwuosobowych wykonali piernikowe domki wykorzystując szablony przygotowane przez prowadzących warsztaty. Na zakończenie każdy zespół otrzymał 5kg mieszanki, aby mieć możliwość przygotowania się do w/w konkursu piernikarskiego.

 


galeria

 
Najlepsza w Rybniku PDF Drukuj
  

Najlepsza w Rybniku

09 grudnia 2011 r. w PCK w Rybniku odbyła się XX REJONOWA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA,. Laureatką olimpiady została uczennica naszej szkoły Paulina Olejnik z klasy III La. Celem olimpiady jest promowanie zdrowego stylu życia.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na etapie okręgowym.

 
Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku PDF Drukuj
  
Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku

W dniu 8 grudnia 2011 r. klasa o profilu Bezpieczeństwo publiczne udała się z wizytą do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.
Podczas spotkania licealiści  uzyskali kompleksowe informacje na temat naboru do służby w Policji. Uczniowie poznali strukturę organizacyjną  jednostki. Zobaczyli jak wygląda stanowisko kierowania gdzie dyżurujący policjanci przyjmują zgłoszenia o zdarzeniach oraz decydują o wysyłaniu w te miejsca patroli w celu podjęcia interwencji. Uczniowie widzieli również monitoring miejski oraz uczestniczyli w szkoleniu Grupy Szybkiego Reagowania. Po jednostce oprowadzali nas nadkomisarz Aleksandra Nowara i uczący naszych uczniów Robert Rapacz.
 
IV edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem PDF Drukuj
  

IV edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem

8 grudnia 20011 r. w Klubie Energetyka Konkursem Wiedzy o Polskich Olimpijczykach zakończyła się IV edycja Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem. Nasza szkoła w klasyfikacji końcowej zajęła VI miejsce otrzymując puchar i czek na kwotę 200 złotych na sprzęt sportowy dla szkoły. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w poszczególnych konkurencjach jak i klasom, które żywo dopingowały swoich kolegów i uczestniczyły w spotkaniach z polskimi olimpijczykami.

   więcej

 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 173

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje