Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Akcja charttatywna PDF Drukuj
  
Paczka Świąteczna Dzieci Śląska-Dzieciom Lwowa
Idąc za ciosem i z okazji zbliżających się świąt ponownie podejmujemy wyzwanie i bierzemy udział w akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska- Dzieciom Lwowa". Na wschodzie wśród milionów Polaków żyją tysiące polskich biednych dzieci, dlatego teraz w Wielkim Poście podzielmy się tym co mamy z biedniejszymi od nas. Zbieramy trwałą żywność tj. konserwy, mąka, cukier, groch, ryż, kasza, słodycze oraz artykuły szkolne i sportowe. Zbiórkę prowadzić będą przez cały marzec- p. Joanna Kozielska w gabinecie pedagogów i p. Ewa Brachmańska w sali 106. Zachęcamy do udziału.
 
Warsztaty cukierniczo - gastronomiczne PDF Drukuj
  
29.02.2011 r. dwie uczennice z klasy II ZA Aneta Nowak i Beata Sztwiorok uczestniczyły w warsztatach cukierniczo - gastronomicznych organizowanych przez Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego w Żorach. Celem warsztatów było zaprezentowanie nowych trendów w zdobnictwie cukierniczym i gastronomicznym. Zajęcia prowadzili mistrzowie z Żor i Jastrzębia. Podczas warsztatów uczestnicy składali torty oraz wykonywali desery koktajlowe.

  

 
Akcja krwiodawstwa PDF Drukuj
  
Ambulans znów stanął przed naszą szkołą...W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja  Honorowego krwiodawstwa.  W dniu 27.02.2012  zebrano 20,100 litrów krwi. Wśród 54  krwiodawców było 24 uczniów i 13 absolwentów naszej szkoły oraz jeden nauczyciel. Kolejna akcja odbędzie się w kwietniu br.. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 
Akcja charytatywna PDF Drukuj
  
Zostaliśmy wyróżnieni
W grudniu 2011r. i w styczniu 2012 r. Nasza Szkoła wzięła udział w akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa" zorganizowanej przez Śląsko - Małopolski Komitet Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej - Kapituła Kolegium Honorowe Odznaczenia Serduszkiem "Deus Caritas Est.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony pracowników szkoły, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów, dzięki czemu udało nam się zebrać 12 kartonów darów. Wszystkim zaangażowanym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.


 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj
  
Konkurs recytatorski
14 lutego 2012 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski.
Do rywalizacji o miano najlepszego recytatora Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku stanęło dziewięć uczennic. Ich zadaniem było zaprezentowanie wiersza o tematyce miłosnej. Największą popularnością cieszyły się wiersze Agnieszki Osieckiej i Wisławy Szymborskiej.
Po wysłuchaniu recytacji jury złożone z nauczycieli języka polskiego postanowiło nagrodzić Aleksandrę Powieśnik za interpretację utworu A. Osieckiej Tylko łóżko, Barbarę Mikłusiak za deklamację wiersza tej samej autorki pt. Mówiłam żartem oraz Anetę Połatę za prezentację liryka Niepewność A. Mickiewicza.


 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje