Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
VI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego w ZSM-E w Rybniku PDF Drukuj
  
W dniach 16 i 25 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem  Alliance Française w Rybniku. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka francuskiego, wicedyrektor ZSM-E Małgorzata Wołowiec. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Kaleta z klasy II Pa i Klaudia Kurowska z klasy IV TC. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu ustnego, do którego przystąpiła Magdalena Kaleta, która otrzymała dyplom i nagrody książkowe. Dziękujemy naszym uczennicom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka francuskiego. 
VII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych PDF Drukuj
  
Pięcioosobowa grupa uczniów z klasy II Tb reprezentowała naszą szkołę w grupie kibiców dopingujących uczestników VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w dniach 20-22.04.2012 na pływalni w Rybniku Boguszowicach. Serdecznie dziękuję Aleksandrze Kuli, Kindze Oczko, Annie Pająk, Sandrze Stajer i Klaudii Zabczyńskiej za bezinteresowne poświęcenie swojego wolnego czasu i stwarzanie sportowej atmosfery na widowni w trakcie zawodów niepełnosprawnych sportowców.
 
SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ PDF Drukuj
  
Kto może ubiegać się o pracę w Straży Miejskiej, jak wyglądają zadania i obowiązki strażników miejskich, jakie są ich uprawnienia oraz wiele innych ciekawych informacji mogli uzyskać uczniowie LP, Technikum i ZSZ w czasie spotkania z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej , które odbyło się w naszej szkole w dniu 24.04.2012. W czasie godzinnej prezentacji starano się przybliżyć młodzieży specyfikę tej służby mundurowej naszego miasta.  Szczególnie podkreślony został pomocowy oraz prewencyjny charakter pracy strażników miejskich. Spotkanie zorganizowali szkolni pedagodzy.
 
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU PDF Drukuj
  
Uczennica kl. II Tb Monika Wilk wzięła udział w konkursie na najlepszą pracę semestralną w kategorii projektowania architektury krajobrazu. Konkurs jest organizowany corocznie przez Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 kwietnia 2012 r. w Bytomiu. Monika Wilk została nagrodzona książką i dyplomem. Serdecznie gratulujemy!
 
Uczniowie LO i LP z wizytą w Zakłazie Karnym w Raciborzu PDF Drukuj
  
W dniu 16.04.2012 r. 9 uczniów z klasy II LO (bezpieczeństwo publiczne) oraz 9 uczniów z klasy I LP (profil socjalny) wzięło udział w wizycie studyjnej w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Była to już trzecia wizyta uczniów w tej placówce penitencjarnej.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 180

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje