Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj
  
Dzień Patrona Szkoły

07 grudnia 2011 r. obchodziliśmy "Dzień Patrona Szkoły". W dniu tym uczniowie wysłuchali audycji o Józefie Rymerze, a także mieli możliwość obejrzenia filmu  Kazimierza Kutza :Sól ziemi czarnej". W ramach obchodów został przeprowadzony konkurs "Wiedzy o Józefie Rymerze" (dla uczniów klas pierwszych) i konkurs na wykonanie projektu medalu "Patrona na medal".
Wyniki konkursów:
"Wiedzy o Józefie Rymerze": I miejsce - Sandra Pochcioł z kl. I TA, II- miejsce Katarzyna Hytroszek z kl. I PA, III miejsce - Aneta Bębenek z kl. I ZA.
"Patron na medal": I miejsce - Wiletta Burda z kl. I LA, II miejsce - Patrycja Muras z kl. III TB, III miejsce Katarzyna Gruszka z kl. III TB i Marta Frąckowiak z kl. II  LA.
Dodatkowo ogłoszono konkurs na fraszkę o szkole, w którym to wyróżnienie otrzymała Marta frąckowiak z kl. II LA.

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj
  

Kiermasz świąteczny

W dniu 6 grudnia 2011 r. w naszej szkole przeprowadzony został kiermasz świąteczny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc dla potrzebujących dzieci w Chingombe, w Zambii. Nauczyciele i młodzież mieli możliwość nabycia domowych ciasteczek, stroików, kartek świątecznych sporządzonych różnymi technikami, słodyczy i innych świątecznych dekoracji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie i udział w kiermaszu.

   


 
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj
  

Konkurs ortograficzny

2 grudnia 2011r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny.O tytuł Mistrza ortografii walczyło osiemnaścioro uczniów, których zadaniem było napisanie dyktanda o tematyce zoologicznej. Z licznymi pułapkami ortograficznymi najlepiej poradziła sobie uczennica klasy I TA, Agnieszka Biskup, która odebrała z rąk Pani Dyrektor dyplom Mistrza ortografii oraz słodką nagrodę. Gratulujemy!


 
Turniej Polskiej Ligi Hokeja Stołowego PDF Drukuj
  

Turniej Polskiej Ligi Hokeja Stołowego

26.11.2011 r. w naszej szkole odbył się drugi turniej Polskiej Ligi Hokeja Stołowego , w którym wzięło udział 54 zawodników reprezentujących 12 zespołów. Rywalizacja była bardzo zacięta we wszystkich kategoriach (junior do 12 lat, junior do18 lat, juniorki do 18 lat, senior).

Zwycięzcami okazali się:

Kuboń Piotr - junior - 18 "Sparta" Czyżowice

Nielba Szymon - junior - 12 "Sparta" Czyżowice

Mazurczyk Martyna - junior - 12 "Moby Dick" Wodzisław Śląski

Targosz Dariusz - senior "Moby Dick" Wodzisław Śląski

W dniach 10-11 grudnia 2011r. odbyły się I Mistrzostwa Polski w Hokeju Stołowym w Wodzisławiu Śląskim, a w dniach 25-27 maja 2012 r. w hotelu "Amadeus" w Wodzisławiu Śląskim odbędą się Mistrzostwa Świata w tej konkurencji. Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać zasady gry w hokeja stołowego prosimy o kontakt z panem Michałem Kowalczyk - Kudziarz.

 
"Złote grzebienie" rozdane po raz szósty PDF Drukuj
  
"Złote Grzebienie" rozdane po raz szósty

W dniu 25.11.2011 r. w naszej szkole już po raz szósty zorganizowano Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Złotego Grzebienia pod Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika oraz pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

 Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: I Szkoły zawodowe, II Technika

 W każdej kategorii uczestnicy wykonywali jedno z dwóch zadań.

 W kategorii ZSZ

zadanie 1 - Wykonanie strzyżenia męskiego według obowiązujących współcześnie trendów w modzie i stylistyce fryzjerskiej na modelu z uformowaniem fryzury dziennej.

zadanie 2 - Wykonanie pierścionków płaskich prawo i lewoskrętnych na główce treningowej

W kategorii Technikum

zadanie 1 - fryzura stylizowana na okres baroku, fryzura wykonana na modelce,

zadanie 2 - fale wyciskane na mokro na główce ćwiczebnej

 Do konkursu przystąpiło łącznie 29 uczestników z 11 szkół województwa śląskiego.

Zdobywcy Złotego Grzebienia


      

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 165 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje