Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Konkurs gwary PDF Drukuj
  
SZKOLNY KONKURS GWARY
W dniu 13.03.2012 r. w naszej szkole odbył się XI Konkurs Gwary. Uczniowie zaprezentowali wybrane teksty i wykazali się znajomością gwary. 27 marca na apelu szkolnym  laureaci otrzymają dyplomy i bony do księgarni.
Miejsce I    Wioletta Burda    klasa I La
Miejsce II    Sandra Pochcioł    klasa I La
Miejsce III    Monika Wojaczek    klasa I Ta
  
Wycieczka do Siedziby Straży Granicznej PDF Drukuj
  
Wycieczka
5 marca 2012 r. uczniowie klas I i II la oraz dwóch reprezentantów klasy III la brali udział w wycieczce fakultatywnej do siedziby Straży Granicznej w Raciborzu. Po dotarciu na miejsce oprowadzający po jednostce oficerowie zrobili uczestnikom krótką musztrę.  Była również okazja postrzelać na strzelnicy tradycyjnej - jednej z najnowocześniejszych w regionie oraz na trenażu - strzelnicy sterowanej komputerowo z wieloma możliwościami technicznymi. Zwiedzając muzeum uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloletnią historią ochrony pogranicza na Śląsku i w całym kraju, a  prezentacja multimedialna dostarczyła wiedzy o historii lokalnej Straży Granicznej od czasów odzyskania niepodległości do II Wojny Światowej oraz współczesnej.Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła uczniom wielu wrażeń.


 
Międzynarodowy Dzień Frankofonii PDF Drukuj
  
Frankofonia w naszej szkole
20 marca 2012 r. przypada Międzynarodowy Dzień Frankofonii.  Z tej okazji  na przełomie marca i kwietnia na całym świecie organizowane są Dni Frankofonii. Celem tego święta jest promocja języka francuskiego i kultury krajów frankofońskich.
Jak co roku, zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w jego obchodach.
W tym roku organizujemy:
- konkurs na plakat pod hasłem "La vie humaine est sainte" (Życie ludzkie jest święte). Wystawa prac uczniów odbędzie się 26 marca w związku z       Dniem Świętości Życia, który przypada 25 marca;
- podsumowanie projektu pt. "Les traces polonaises en France" (Ślady polskie we Francji).  Wystawa prac - 23 marca;
- Konkurs Wiedzy o Kanadzie -test w języku polskim odbędzie się 26 marca.
Regulaminy konkursów są dostępne w szkole na tablicy ogłoszeń.
Zapraszamy do udziału nie tylko uczniów uczących się języka francuskiego!
 
Sweet TARG 2012 mistrzostwa PDF Drukuj
  

Śląskie Mistrzostwa Młodych Cukierników

Podczas trwania targów branżowych Sweet TARG w Katowicach w dniach 4-6.03.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Młodych Cukierników. Zdobyte umiejętności na zajęciach praktycznych w zakresie składania i dekoracji tortów okolicznościowych zaprezentowało 18 uczestników, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy II ZA - Beata Sztwiorok. Zawodnicy wykonywali zadania w zespołach dwuosobowych. Praca pt. "Śląsk Zielona Wyspa" wykonana przez zespół Beaty w punktacji ogólnej znalazła się na IV miejscu. Gratulujemy.

 
SWEET TARG 2012 PDF Drukuj
  
Śląskie Targi Cukierników, Piekarzy i Lodziarzy
SWEET TARG 2012
Uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik z klasy III ZC i z klasy II ZA w dniu 05.03.2012 r. zwiedzali wystawy przygotowane przez producentów maszyn, urządzeń i drobnego sprzętu do cukierni, piekarni i lodziarni na Śląskich Targach Cukierników, Piekarzy i Lodziarzy w Katowicach. Swoje produkty prezentowały czołowe firmy krajowe specjalizujące się w produkcji sprzętu, jak również firmy produkujące konkretne wyroby spożywcze. Uczniowie nasi oglądali nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, które można zastosować w zakładach cukierniczych i nie tylko. Dodatkową atrakcja targów było prezentowanie wyrobów cukierniczych wykonanych przez mistrzów tej branży w trakcie trwania imprezy.

    więcej

 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 165 z 179

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje