Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Tydzień Papieski PDF Drukuj
  

Tydzień Papieski

W dniach 9 - 16 października 2011 r. obchodziliśmy Tydzień Papieski. Z tej okazji w naszej szkole powstała wystawa pt.  "Błogosławiony Jan Paweł II droga do świętości". Obrazowała ona całe życie Karola Wojtyły, od narodzin, przez kapłaństwo, posługę biskupią, kardynalską, wielki pontyfikat, aż do odejścia do Domu Pana. Ponadto każda klasa, w ramach lekcji religii wzięła udział w projekcji filmu o Papieżu - Polaku. Zwieńczeniem Tygodnia Papieskiego w parafii była obecność Mobilnego Muzeum Jana Pawła II, które odwiedziło wielu uczniów i pracowników naszej szkoły.


1  2  3  4  5  6  7 

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
  

Dzień Edukacji Narodowej

 14 października 2011, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program. Aby pokonać mur dzielący młodzież i pedagogów, uczniowie poddali nauczycieli różnym próbom. Tego dnia nauczyciele musieli odpowiadać na trudne pytania uczniów, wykazać się znajomością gwary śląskiej i języków obcych, wykonać parę niecodziennych zadań, zatańczyć i zaśpiewać. Jak się okazało, wszyscy sprostali wyzwaniom, a przy okazji zarówno uczniowie, jak i nauczyciele świetnie się bawili.

1  2  5  7  8  10  11  12  13  14

 
Akcja krwiodawstwa PDF Drukuj
  
Akcja krwiodawstwa

10 października 2011 r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. W akcji wzięło udział 57 osób, z czego krew oddało 47 osób. Krwiodawcy oddali 20,450 l krwi.


 

 
Dni Języków Obcych PDF Drukuj
  
Dni Języków Obcych

W ramach Dni Języków Obcych  w dniach 29 i 30.09.2011 w naszej szkole odbyły się :

  1. Konkurs "Moja Flaga Zjednoczonej Europy".
  2. Quiz - konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (w klasach uczących się języka niemieckiego ).
  3. Krzyżówki ( język angielski, francuski, niemiecki ).
  4. Młodzież oglądała filmy angielskojęzyczne.
  5. Wykonano tematyczne gazetki.
  6. Wystawa prac projektu prowadzonego w klasie pierwszej "Das Projekt DEutschland". 
ZAWODY KLAS MUNDUROWYCH PDF Drukuj
  
ZAWODY KLAS MUNDUROWYCH

W piątek 30 września 2011 r.  grupa uczniów z klasy I, II i III LA - bezpieczeństwo publiczne - udała się do Będzina na zawody klas mundurowych z całego powiatu.
Uczniowie wzięli udział w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, w konkursie wiedzy o organizacji imprez masowych oraz w rozgrywkach piłkarskich.
Oprócz udziału w konkursach można było podziwiać zawodowych ratowników medycznych w akcji, zrobić sobie daktyloskopię, obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych, wysłuchać policyjnej orkiestry dętej a także zjeść grochówkę.

     

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 166 z 173

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje