Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Drużynowo najlepsi na Śląsku PDF Drukuj
  
Drużynowo najlepsi na Śląsku

W dniu 25 listopada 2011 r. w siedzibie KRUS w Katowicach odbył się  II Wojewódzki Konkurs "Bezpieczna praca w rolnictwie". Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów znajomości zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy oraz przyczyn wypadków i chorób zawodowych, a także skutków braku przezorności i stosowania niebezpiecznych metod pracy w rolnictwie. Swoją wiedzę bardzo dobrze zaprezentowali uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu. W klasyfikacji indywidualnej Ida Wilczek z klasy I TA zajęła drugie miejsce, a Krzysztof Lubszczyk, uczeń IV TC zajął czwarte miejsce. W klasyfikacji drużynowej uzyskali oni najwyższą liczbę punktów i okazali się najlepszą drużyną na Śląsku. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału również w innych konkursach.

 
Szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich PDF Drukuj
  

Szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich

Dnia 21 listopada 2011 r. na terenie szkoły odbyło się szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich z zakresu upięć oraz fryzur wieczorowych i okolicznościowych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę KREATOR ACADEMY. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z metodami pracy specjalisty ds. stylizacji fryzur oraz z zasadami funkcjonowania imprez branżowych tj. międzynarodowe konkursy fryzjerskie.

   


Więcej…
 
VI Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Złotego Grzebienia PDF Drukuj
  
Przypominamy, że VI edycja Konkursu Fryzjerskiego o Nagrodę Złotego Grzebienia odbędzie się 30 listopada 2011 r.
więcej
 
Szkolny konkurs na frekwencję PDF Drukuj
  

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĘ W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

1.     Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

I - frekwencja klasy

II - frekwencja indywidualna


2.     Wychowawcy klas zobowiązani są przekazać informacje o frekwencji do 13 - go następnego miesiąca do biblioteki szkolnej. W przypadku niedotrzymania terminu uczniowie klasy są wykluczeni z konkursu indywidualnego w danym miesiącu.

3.     Zasady konkursu:

a) w kategorii I:

- comiesięczne wyniki frekwencji klas zostaną umieszczone na tablicy obok biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły (www.zs5rybnik.pl). Nagrodę w wysokości 200 zł otrzyma klasa, która za 1 semestr uzyska najwyższą średnią frekwencję.

b) w kategorii II:

- brana będzie pod uwagę frekwencja indywidualna. Konkurs rozpoczyna się od października. Każdy uczeń, który w danym miesiącu uzyska 100% frekwencję, otrzyma bon do Empiku.

4.     Konkurs będzie kontynuowany w następnym semestrze.

 
Dni Biblioteki Szkolnej PDF Drukuj
  
Dni Biblioteki Szkolnej

W dniach 27.10.2011 - 04.11.2011 odbyły się Dni Biblioteki Szkolnej. W tym roku uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w trzech  konkursach. Pierwszy konkurs: "Zgadnij, kto to?" polegał na dopasowaniu nazwiska nauczyciela do fotografii z dzieciństwa. Drugi na rozwiązaniu krzyżówki na podstawie "Zmierzchu". W trzecim konkursie - na znawców języka polskiego - należało zmierzyć się z  testem językowym.

Ponadto uczniowie mogli wrzucić do skrzynki propozycje książek, które chcieliby, aby znalazły się w bibliotece.

Konkursy cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza konkurs na rozpoznanie nauczyciela na fotografii. Uczniowie zwracali uwagę na różne szczegóły np. na rysy twarzy, na ręce, uzębienie czy stopy ...

W dniu 7 listopada odbyło się rozdanie nagród. Zwyciężczynie konkursów - szkoda, że same dziewczyny: Magda Furgała (kl. IVTB),  Katarzyna Drzymała (kl. IIZA), Natalia Romańczuk (kl. IIPA), Kamila Jeszka (kl. IIIPA), Dorota Michalczyk (kl. IIIPA) otrzymały z rąk pani dyrektor Doroty Wałach nagrody w postaci bonów do księgarni oraz słodkie upominki.

Wszystkim zainteresowanym konkursami dziękujemy za zaangażowanie.

Dziękujemy również nauczycielom, którzy przynieśli fotografie z dzieciństwa. 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 166 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje