Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Sweet TARG 2012 mistrzostwa PDF Drukuj
  

Śląskie Mistrzostwa Młodych Cukierników

Podczas trwania targów branżowych Sweet TARG w Katowicach w dniach 4-6.03.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Młodych Cukierników. Zdobyte umiejętności na zajęciach praktycznych w zakresie składania i dekoracji tortów okolicznościowych zaprezentowało 18 uczestników, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy II ZA - Beata Sztwiorok. Zawodnicy wykonywali zadania w zespołach dwuosobowych. Praca pt. "Śląsk Zielona Wyspa" wykonana przez zespół Beaty w punktacji ogólnej znalazła się na IV miejscu. Gratulujemy.

 
SWEET TARG 2012 PDF Drukuj
  
Śląskie Targi Cukierników, Piekarzy i Lodziarzy
SWEET TARG 2012
Uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik z klasy III ZC i z klasy II ZA w dniu 05.03.2012 r. zwiedzali wystawy przygotowane przez producentów maszyn, urządzeń i drobnego sprzętu do cukierni, piekarni i lodziarni na Śląskich Targach Cukierników, Piekarzy i Lodziarzy w Katowicach. Swoje produkty prezentowały czołowe firmy krajowe specjalizujące się w produkcji sprzętu, jak również firmy produkujące konkretne wyroby spożywcze. Uczniowie nasi oglądali nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, które można zastosować w zakładach cukierniczych i nie tylko. Dodatkową atrakcja targów było prezentowanie wyrobów cukierniczych wykonanych przez mistrzów tej branży w trakcie trwania imprezy.

    więcej

 
Szkolny konkurs gwary PDF Drukuj
  
Dziołchy i synki!
Zaproszomy wszyskich szkoloków, kierzy piyknie godajom po ślonsku, co by mogli sie poasić swojom godkom. Przykludźcie sie 13. 03. 2012 r. o 11.15 do czytelni.
Chyntnych proszymy o zapisy w naszyj bibliotyce. Yno tak co przydziecie!
 
Święto liczby PDF Drukuj
  
ŚWIĘTO LICZBY "Pi"
Dnia 14 marca 2012 odbędzie się kolejna edycja "Święta liczby Pi". Chętni proszeni są o zgłaszanie się u nauczycieli matematyki do dnia 9 marca. Z okazji tego święta przygotowane będą konkursy w następujących kategoriach:
- REBUS związany z pojęciem matematycznym z geometrii,
- PLAKAT- wielcy matematycy i ich dzieła,
- KONKURS MATEMATYCZNY w drużynach 2- osobowych.
Prace z dwóch pierwszych kategorii należy składać u nauczycieli matematyki do dnia 12 marca.
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZACHĘCAMY, A UCZESTNIKOM ŻYCZYMY POWODZENIA.

 
Akcja charttatywna PDF Drukuj
  
Paczka Świąteczna Dzieci Śląska-Dzieciom Lwowa
Idąc za ciosem i z okazji zbliżających się świąt ponownie podejmujemy wyzwanie i bierzemy udział w akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska- Dzieciom Lwowa". Na wschodzie wśród milionów Polaków żyją tysiące polskich biednych dzieci, dlatego teraz w Wielkim Poście podzielmy się tym co mamy z biedniejszymi od nas. Zbieramy trwałą żywność tj. konserwy, mąka, cukier, groch, ryż, kasza, słodycze oraz artykuły szkolne i sportowe. Zbiórkę prowadzić będą przez cały marzec- p. Joanna Kozielska w gabinecie pedagogów i p. Ewa Brachmańska w sali 106. Zachęcamy do udziału.
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 166 z 180

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje