Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Dni Biblioteki Szkolnej PDF Drukuj

Dni Biblioteki Szkolnej

W dniach 27.10.2011 - 04.11.2011 odbyły się Dni Biblioteki Szkolnej. W tym roku uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w trzech  konkursach. Pierwszy konkurs: ?Zgadnij, kto to?? polegał na dopasowaniu nazwiska nauczyciela do fotografii z dzieciństwa. Drugi na rozwiązaniu krzyżówki na podstawie ?Zmierzchu?. W trzecim konkursie - na znawców języka polskiego - należało zmierzyć się z  testem językowym.

Ponadto uczniowie mogli wrzucić do skrzynki propozycje książek, które chcieliby, aby znalazły się w bibliotece.

Konkursy cieszyły się dużą popularnością, zwłaszcza konkurs na rozpoznanie nauczyciela na fotografii. Uczniowie zwracali uwagę na różne szczegóły np. na rysy twarzy, na ręce, uzębienie czy stopy ...

W dniu 7 listopada odbyło się rozdanie nagród. Zwyciężczynie konkursów - szkoda, że same dziewczyny: Magda Furgała (kl. IVTB),  Katarzyna Drzymała (kl. IIZA), Natalia Romańczuk (kl. IIPA), Kamila Jeszka (kl. IIIPA), Dorota Michalczyk (kl. IIIPA) otrzymały z rąk pani dyrektor Doroty Wałach nagrody w postaci bonów do księgarni oraz słodkie upominki.

Wszystkim zainteresowanym konkursami dziękujemy za zaangażowanie.

Dziękujemy również nauczycielom, którzy przynieśli fotografie z dzieciństwa.

 

 

 
Pola Nadziei PDF Drukuj

Pola Nadziei

09.11.2011 r. uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i dyrekcja uczestniczyli w międzynarodowej kampanii Pola Nadziei, organizowanej na rzecz hospicjów. Celem kampanii jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, rozpowszechnienie idei opieki paliatywnej, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie i działalność hospicjów. Akcja przebiega w dwóch etapach: jesienią sadzi się cebulki żonkili, a wiosną, kiedy żonkile rozkwitną i tworzą żółte Pola Nadziei, organizuje się imprezy okolicznościowe, połączone z kwestami na rzecz hospicjów.Więcej…
 
Turniej Tenisa Stołowego PDF Drukuj
Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 18 października br. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział 16 uczniów.
Najlepsi okazali się: Kamil Musiolik z kl. IV TC  -I miejsce, Marcin Skoczylas z kl. II LA - II miejsce, Karol Błażyca z kl. III TB - III miejsce.
Jedyną dziewczyną biorącą udział w turnieju była Karolina Sroka z kl. II ZB, która reprezentowała również naszą szkołę w tenisie stołowym w ramach IV Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem, który odbył się w Klubie Energetyka.


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


 
Dni Biblioteki Szkolnej PDF Drukuj

Dni Biblioteki Szkolnej

 

Od  27.10.2011 - 04.11.2011 będą obchodzone "Dni Biblioteki Szkolnej"

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

* Co chciałbyś przeczytać? - wrzuć propozycję ulubionej książki do pudełka

* Zgadnij kto to? - dopasuj nazwisko nauczyciela do fotografii z dzieciństwa

* Czytałeś "Zmierzch"? - rozwiąż krzyżówkę

* Jesteś znawcą w dziedzinie języka polskiego? - konkurs klasowy na ekspertów

Zapraszamy do zabawy

Na odpowiedzi konkursowe czekamy do 3 listopada. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi  4 listopada w bibliotece szkolnej.

Na zwycięzców konkursów indywidualnych czekają nagrody w postaci bonu do księgarni Orbita, natomiast eksperci językowi otrzymają "słodkie co nieco". 
Tydzień Papieski PDF Drukuj

Tydzień Papieski

W dniach 9 - 16 października 2011 r. obchodziliśmy Tydzień Papieski. Z tej okazji w naszej szkole powstała wystawa pt.  "Błogosławiony Jan Paweł II droga do świętości". Obrazowała ona całe życie Karola Wojtyły, od narodzin, przez kapłaństwo, posługę biskupią, kardynalską, wielki pontyfikat, aż do odejścia do Domu Pana. Ponadto każda klasa, w ramach lekcji religii wzięła udział w projekcji filmu o Papieżu - Polaku. Zwieńczeniem Tygodnia Papieskiego w parafii była obecność Mobilnego Muzeum Jana Pawła II, które odwiedziło wielu uczniów i pracowników naszej szkoły.


1  2  3  4  5  6  7 

 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 następna > ostatnia >>

Strona 173 z 181

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje