E- SPORT jako innowacja na kierunku TECHNIK INFORMATYK PDF Drukuj
  

W naszej szkole w ofercie edukacyjnej na rok 2018/2019 znalazł się nowy, interesujący kierunek- TECHNIK INFORMATYK z innowacją  e-sportową. Przy współpracy z Krajową Federacją Sportów Elektronicznych Zespół Szkół  5 dołączył do kilkunastu szkół na terenie Polski, które dadzą szansę młodym ludziom spełniać ich pasję uczestnictwa w turniejach gamingowych poprzez naukę oraz trening e-sportowy. Oprócz tego uczniowie będą przygotowywani do pracy z komputerem, wprowadzony będzie trening mentalny, a szczególny nacisk kładziony będzie na profilaktykę uzależnień. Wszystko to na podbudowie programowej kierunku "technik informatyk".

W trakcie kształcenia w ramach innowacji rozwijane będą następujące umiejętności:

- komunikacja społeczna oraz gamingowa

- umiejętność podejmowania decyzji

- inteligencja emocjonalna

- praca w grupie

- trening kreatywnego myślenia

- trening liderski

- opanowanie strategii e-sportowych

 Dbanie o bezpieczeństwo uczniów i spokój rodziców jest dla nas priorytetem, dlatego celem omówienia szczegółowego zakresu materiału oraz podstawy programowej zapraszamy na spotkanie z Prezesem Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych- panem Kamilem Tarka, które odbędzie się 16 stycznia o godzinie 17.00 w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku w Sali 109.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.