SMOG PDF Drukuj
  

W naszej szkole została przeprowadzona  akcja uświadamiająca na temat szkodliwego działania  smogu  dla życia i zdrowia człowieka.

W tym celu uczennice kasy II Ta przeprowadziły prelekcję we wszystkich  klasach, związaną  między innymi z analizą chemiczną smogu, jego wpływem na organizm człowieka, przepisami prawnymi dotyczącymi ustawy antysmogowej oraz sposobami przeciwdziałaniami   w sytuacji pojawieniu się zjawiska smogu.

Akcja - Przeganiamy smoga / smoka - zostały objęte klasy I szkoły podstawowej. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe informacje związane ze składem powietrza i okresowym pojawianiem się zjawiska smogu. Uczennice zaprezentowały także rodzaje alternatywnych źródeł energii.

Lekcja była realizowana w oparciu o metody: eksperymentalne (poznanie składu powietrza), oglądowe (prezentacja multimedialna) i zabawowe (wpływ smogu na zanieczyszczenie powietrza przy udziale krótkiej aranżacji z udziałem uczennic).

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb