ŚWIETO LICZBY PI PDF Drukuj
  

14.03.2018r. uczniowie ZS nr 5 w Rybniku obchodzili uroczyście Święto Liczby PI.

Tegoroczne obchody były wyjątkowe, a w przygotowania zaangażowały się wszystkie klasy gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie przygotowali słodkie wypieki w kształcie ( lub z logo) liczby PI. Wykonano plakaty i prezentacje na temat historii liczby PI i ciekawostek z nią związanych. Na czwartej lekcji 5-osobowe drużyny zmierzyły się z konkurencjami związanymi z ludolfiną.

Mistrzami w rozwiązywaniu zadań okazali się uczniowie klasy 3Ga. Drugie miejsce zajęła klasa 2Ta, a na 3 miejscu uplasowała się drużyna z klasy 2Ga.

W konkurencji na najładniejszy plakat wygrała Anna Klepczyńska uczennica klasy 2Ta. Najsmaczniejszy i najładniejszy wypiek wykonała Julia Sobik z klasy 2Gc. Najciekawsze prezentacje, które można było obejrzeć w trakcie konkursu wykonali Laura Rajwa i Karolina Grzegoszczyk  z klasy 3Ga oraz Piotr Ogon uczeń klasy 2Ga.

Nad przygotowaniami czuwały pani Katarzyna Pasterny i pani Beata Musiolik.

Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom!

Myślimy, że od tej pory obchody Światowego Dnia Liczby PI staną się w naszej szkole tradycją.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć na szkolnym fb.