Niecodzienna lekcja historii PDF Drukuj
  

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasa trzecia gimnazjum wzięła udział w koncercie edukacyjnym pt. "Muzyka - blask, mrok, półcień".

W tym wyjątkowym wydarzeniu klasie towarzyszyli nauczyciele historii Joanna Pawlak-Tracz i Franciszek Podleśny. Miało ono miejsce w gmachu prezentującym nowoczesną architekturę z perfekcyjną akustyką ? sali koncertowej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia. Wnętrze sali koncertowej sprawia wrażenie gigantycznego instrumentu smyczkowego. Inspiracją były skrzypce Stradivariusa z ich finezją kształtów, więc wrażenia z koncertu były niesamowite, pozostaną na długo w pamięci.

W tym dniu pamiętano również  o postaciach ważnych dla Śląska i Polski: Wojciechu Korfantym, Powstańcach Śląskich i patronie naszej szkoły, Józefie Rymerze. Zapalono znicze, złożono kwiaty. Uczniowie wzięli udział
w niecodziennej lekcji historii.

Galeria zdjęć na naszym szkolnym fb