Logopedia PDF Drukuj

Środa 7:30-9:00

Czwartek 7:00-8:30

Piątek 7:30-9:00

Drodzy rodzice w trosce o uczniów, zachęcamy Was do wspólnej pracy nad usprawnianiem mowy dzieci. Jeżeli Wasze dziecko ma kłopoty logopedyczne, pamiętajcie, że nie wystarczą same ćwiczenia u logopedy. Bez waszego zaangażowania każda terapia skazana jest na porażkę. W zakładce "Logopedia" będą pojawiały się ćwiczenia, które są realizowane w danym tygodniu po to, aby mogli Państwo wykonywać je z dziećmi w domu. Wystarczy chęć i dziesięć minut dziennie.

Ćwiczenia na tydzień od 26.11 do 30.11:

1. Masujemy policzki od wewnątrz szczoteczką do zębów.

2. Siłujemy się - naciągamy policzek za pomocą patyczka, szczoteczki lub palca, a dziecko powinno przyciągnąć go z powrotem.

3. Chowamy obie wargi do środka buzi i po dłuższym przytrzymaniu otwieramy buzię.

4. Smarujemy usta miodem, dżemem lub nutellą i powtarzamy ćwiczenie nr 3.

Ćwiczenia na tydzień od 3.12 do 7.12:
1.Masujemy policzki, wykonując palcami okręgi, szczypiąc się lub delikatnie uderzając.
2. Namoczone zimną i ciepłą wodą gąbkę lub ręczniki przykładamy do policzków i bawimy się w zgadywanie, masując przy okazji policzki.
3. Nadmuchujemy balonik z buzi i przebijamy go lub wydmuchujemy powietrze powoli (powietrze powinno być na chwilę trzymane w buzi, tak by nie wylatywało).