WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA UNICEF PDF Drukuj
  

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Wszystkie Kolory Świata organizowanej przez UNICEF. Uczniowie przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej  chcą udzielić swoim rówieśnikom
w Afryce. Dzieci umierają tam z powodu różnych chorób, którym potrafimy przecież zapobiegać. W akcji uczestniczyło 44 uczniów, którzy samodzielnie, w parach i oczywiście przy nieocenionej pomocy mam i babć  zaprojektowali i uszyli  41 laleczek , każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj pochodzenia. Laleczki zostały zaprezentowane na wystawie, którą podziwiali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice oraz babcie i dziadkowie zaproszeni na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W szkole przeprowadzono również konkurs na najładniejszą laleczkę (wybór wcale nie był łatwy).
W ogólnoszkolnym głosowaniu wybrano: I miejsce laleczka nr 12 Pocahontas (wykonana przez Patryk Buchta, Natalia Kogut, Piotr Ogon, Martyna Zając); II miejsce laleczki
z numerami 2 Takimura (Szymon Mura) i 23 Monika; miejsce III laleczka nr 25 Zuzia (Zosia Brachmańska). Wszystkie laleczki bardzo szybko znalazły nabywców. Niektóre  zakupiły klasy  i stały się one ich maskotkami. Ze sprzedaży laleczek uzyskano 780 zł. Pieniądze przekazano na konto UNICEF. Udział w akcji  Wszystkie kolory świata uświadomił dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami.

 GALERIA ZDJĘĆ tutaj