III Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej PDF Drukuj
  

III Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej pod patronatem Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce Pana Jana Sechtera odbył się w naszej szkole 18.04.2011r.


Przy organizacji konkursu wsparł nas Urząd Morawsko-Śląski w Ostrawie oraz Urząd Miasta Rybnik. Wsparcia merytorycznego udzielił nam Pan Mariusz Szczygieł, autor książki "Gottland".  Po napisaniu przez uczestników testu konkursowego wysłuchali oni prezentacji wygłoszonej przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na temat walorów krajobrazowych oraz obrzędów wielkanocnych w Republice Czeskiej.


W tym roku udział w konkursie wzięło 23 uczestników  ze szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika, Wodzisławia Śl., Jastrzębia Zdroju oraz Mikołowa.


Laureatami zostali:

I miejsce Przemysław Tkocz z II LO w Mikołowie, II miejsce Agata Ligner z II LO w Mikołowie, III miejsce Jacek Szweblik z ZST w Rybniku