FRANKOFONIA 2012 PDF Drukuj
  
W marcu, jak co roku, nasza szkoła świętowała "Dni Frankofonii".
Z tej okazji odbyło się podsumowanie projektu pt. "Les traces polonaises en France". Uczestnicy projektu wzbogacili swoją wiedzę o związkach Polaków z Francją, która dla wielu naszych rodaków stała się niegdyś drugą ojczyzną. Z dumą i wzruszeniem nasi uczniowie czytali o zasługach wielkich Polaków, takich jak: A. Mickiewicz, J. Słowacki, C. K. Norwid, F. Chopin i M. Skłodowska-Curie. Wystawę prac uczniów można było oglądać na korytarzu szkoły.  
Ponadto 17 uczniów rywalizowało w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Kanadzie. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań, pogłębienie wiedzy o Kanadzie oraz zachęcenie uczniów do nauki języka francuskiego i angielskiego.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce -Marlena Pracz - I Pa, Katarzyna Drzymała - II Za,
II miejsce - Klaudia Kurowska - IV Tc,
III miejsce - Natalia Krolik - I Pa, Justyna Rękiewicz - II Pa.

Odbył się również konkurs na plakat pt. "La vie humaine est sainte". Uczniowie wykonali plakaty zawierające hasła, głównie w języku francuskim, promujące wartość życia ludzkiego. Prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie zorganizowanej z okazji Dnia Świętości Życia.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy !
Zwycięzcy konkursu na plakat:
I miejsce - Marta Frąckowiak, kl. II La,
II miejsce - Marta Szmit, kl. II Zb,
III miejsce - Katarzyna Drzymała, kl. II Za.