Projekt językowy |
![]() |
![]() |
Języki obce nie tylko na poważnie
TEMAT: Języki obce nie tylko na poważnie
CELE GŁÓWNE:
? podkreślenie potrzeby nauczania różnych języków i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie ? poprawienie świadomość istnienia i szacunku dla wszystkich języków, ? zwiększenie motywacji do ustawicznego kształcenia języków także w formach pozaszkolnych, ? ukazanie bogactwa kultur i języków w Europie.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
rozbudzenie twórczej postawy wobec siebie i innych. ? integracja klas przygotowujących imprezę, szczególnie drugich klas.
CZAS REALIZACJI: 1miesiąc
DATA ROZPOCZĘCIA: 5 września 2012 roku DATA ZAKOŃCZENIA: wrzesień 2012 roku DATA PREZENTACJI: wrzesień 2012 roku
FORMY PRACY: drama, happening, audycja, konkurs Omnibus Europejski, gry i zabawy językowe
REALIZATORZY: mgr Renata Socha SZCZEGÓŁOWY PRZEBIEG PROJEKTU OPIS ZADAŃ DO WYKONANIA:
Zadanie 1 (wprowadzenie do projektu) Podanie przez radiowęzeł informacji na temat Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podział zadań pomiędzy uczniami, wybór aktorów do scenek ,przygotowanie dekoracji
Zadanie 2
Rozpowszechnienie pomiędzy uczniami tematyki konkursu
Cele konkursu: Celem zadania było rozbudzenie w uczniach większej motywacji do nauki języków obcych i wiedzy na temat krajów europejskich.
Adresaci konkursu: uczniowie Gimnazjum nr 11
Zadanie 3 (prezentacja) - dla uczniów wszystkich klas w trakcie apelu na świetlicy i konkursie Odpowiedzialni: mgr Renata Socha oraz uczniowie
Podsumowanie
Europejski Dzień Języków jest uroczystością, której przygotowanie i celebrowanie sprawiło uczniom wiele radości. Podczas tej imprezy uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków obcych i poznawać kulturę obcych krajów. To wydarzenie pozwoliło zachęcić do nauki różnych języków europejskich. Tegoroczne obchody pokazały, iż młodzież i nauczyciele mają znakomite pomysły na ubarwienie życia szkoły i zachęcenie do wspólnej zabawy i nauki. Tegoroczne święto na pewno zapadło w pamięci uczniów i przyczyniło się do pogłębienia i rozwoju wiadomości językowych. Mam nadzieję, że ta pozytywna motywacja otworzy naszą młodzież bardziej na Europę, w której znajomość języków obcych jest niezbędnym elementem. Dotyczy to już nie tylko dorosłych wyjeżdżających w poszukiwaniu pracy, ale także młodzież gimnazjalną, przed którą otwierają się nowe perspektywy i możliwości. Uczynienie z naszych wychowanków obywateli Europy jest dużym wyzwaniem.
|