Dobiegł końca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj


Na spotkaniach z młodzieżą, które odbywały się w ciągu minionego tygodnia w naszej szkole zaproszeni goście reprezentowali 15 różnych firm i instytucji. Były to: Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, Młodzieżowe Biuro Pracy w Rybniku, Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży w Rybniku, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny odział w Rybniku, Bank PKO BP odział w Rybniku, Instytut Urody Linno w Wodzisławiu Śląskim, firma PieM Projekt w Rybniku, firma Don Pedro w Rybniku, Salon Fryzjerski Anna Stawarczyk w Rybniku, firma  Aquarius Group w Rybniku, Biuro Turystyczne przy PTTK w Rybniku, Centrum Ogrodnicze w Stanowicach, firma Aralia w Rybniku, AVON przedstawiciel w Rybniku. Łącznie odbyły się 53 spotkania. Miały one różną formę. Były to wykłady, prelekcje, pogadanki, i ćwiczenia warsztatowe. Goście podejmowali wiele tematów związanych  z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz rynkiem pracy i zatrudnieniem, np.: Etyczny biznes, Finanse, Konsument, Marketing firmy, Pracownik i pracodawca, Własna firma, Absolwent i co dalej?, Menedżer w firmie, Dokumenty firmowe. Przedstawiciele firm bardzo chętnie dzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej, zwracali uwagę na to, jak ważna jest reklama, często zdradzali tajniki własnego marketingu, opowiadali o sukcesach, ale również o problemach, które musieli pokonać, szczególnie na początku działalności firmy.

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom oraz ich przedstawicielom, którzy przyjęli zaproszenie na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i zawitali do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.