DZIEŃ TOLERANCJI PDF Drukuj

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie 2 GB przygotowali spektakl "Dla wszystkich starczy miejsca".

Młodzi aktorzy wcielili się w role osób nietolerowanych, nietolerujących, jak i tych, którzy odważnie mówili "NIE" wszystkim poniżającym innych. I tak na scenie pojawili się ks. Jan Twardowski, uczący nas dostrzegania piękna, czystości i prostoty w życiu osób niepełnosprawnych, i Matka Teresa z Kalkuty "drepcząca tam, gdzie nikt nie odważył się dreptać" -  to ona połączyła wszystkich obecnych podczas przedstawienia symboliczną nicią życzliwości.

Miejmy nadzieję, że między innymi dzięki takim spotkaniom, staniemy się bardziej wrażliwi i otwarci na innych, odrzucimy dzielące nas uprzedzenia i co najważniejsze życzliwiej spojrzymy na kolegę z klasy, szkoły czy najbliższego otoczenia.

11.00-14.00

7.45-11.15

7.45-13.15

7.45-13.00