Dziedzictwo starożytnych - Rzym PDF Drukuj

20 czerwca odbyło się podsumowanie historycznego projektu szkolnego pt. "Dziedzictwo starożytnych - Rzym".
Finał, w trakcie, którego uczniowie mogli wykorzystać zdobywaną w I półroczu wiedzę na temat "Dziedzictwa antycznego Rzymu", był okazją do rywalizacji najlepszych drużyn.  Uczniowie rozpoznawali miejsca i zabytki starożytnego Rzymu, wyjaśnili wyrażenia
 i zwroty przejęte od mieszkańców Italii, na konturowej mapie Imperium Rzymskiego nanosili nazwy współczesnych państw. Kibice również odpowiadali na pytania dotyczące dziedzictwa starożytnego Rzymu, a punkty za ich poprawne odpowiedzi doliczano drużynie.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - klasa I Ga (Natalia Kruczak, Adrian Latka, Szymon Zdanio),
II miejsce klasa II Gc (Wojciech Cebula, Kacper Oslislo, Dawid Gaczyński)
III miejsce klasa III Ga (Jarosław Działa, Karol Przybysz, Mateusz Działa).

Zwycięzcom gratulujemy!