XX Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego PDF Drukuj

Klasy II Ta i IV Tb pojechały z panią Bożeną Romańską i panem Aleksandrem Pojdą  na XX Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, które odbywały sie w Centrum Targowym FairExpo w Katowicach w dniu 28 marca 2014 roku.
Obecnych było ponad 200 wystawców, w tym oprócz polskich przedstawicieli byli również osoby z Tunezji, Albanii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Gruzji, Indonezji, Maroko, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Polskę reprezentowały m.in. takie uzdrowiska i sanatoria jak: Busko-Zdrój, Krynica, Kołobrzeg, Świnioujście, Rabka-Zdrój i Nida-Zdrój.
Oprócz stanowisk prezentujących różne zakątki świata było wiele innych atrakcji, a mianowicie Mała Śląska Gala, podczas której występowały m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Marian Makula oraz zespoły: szantowy "Wbrew Pozorom" i turystyczny "Na szlaku"; stanowisko kulinarne "Śląskie smaki" reprezentowane przez Remigiusza Rączka oraz Teo Vafidi z Grecji; prezentacja autokarów i motorów Harley-Davidson, a także spotkania z podróżnikami, m.in. Elżbietą Dzikowską, Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi, Mieczysławem Bieńkiem i Martą Sziłajtis-Obiegło.
Podczas tych targów uczniowie mogli zaobserwować jak się promują różne biura turystyczne, regiony i kraje. Dało im to też zapoznanie się z miejscem, które ich interesuje, na którym być może chcieliby spędzić tegoroczne wakacje.