Uczniowie ZS 5 na praktykach w Irlandii Płn. PDF Drukuj
  

W dniach od 24.09-21.10.2017 r. uczniowie ZS 5 w Rybniku wzięli udział w stażu zagranicznym pt. "Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół nr 5 szansą na europejskim rynku pracy" w ramach programu PO WER.
W związku z realizacją stażu, praktyki zawodowe w Londonderry w Irlandii Płn. odbyło 17 uczniów w 3 zawodach: Technik usług fryzjerskich, Technik weterynarii, Technik architektury krajobrazu. Odbyli oni praktyki w salonach fryzjerskich, na farmach oraz w instytucjach związanych z zielenią miejską.
Oprócz praktyk podczas miesięcznego pobytu mieli oni okazję zaznajomić się z kulturą oraz historią Irlandii zwiedzając skansen- American Ulster Folk Park oraz największe na świecie muzeum Titanica w Belfascie.
Już niebawem, bo na początku 2018r. kolejna 16-to osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjedzie na staż zawodowy i będzie mogła dołączyć do grona uczniów posiadających certyfikat Europass.

Galeria zdjęć do obejrzenia na naszym szkolnym fb :)