Informacje
KONKURS "BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ" PDF Drukuj
  
KONKURS "BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ"
Od listopada  2011 do kwietnia 2012 trwa ogólnopolski konkurs "Bezpieczna szkoła -bezpieczny uczeń" organizowany przez Fundację Państwo Obywatelskie z Warszawy. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i obywatelskiego.Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.W ramach uczestnictwa w konkursie uczniowie naszej szkoły biorą udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych instytucji ( Policja, OPS, OIK, Sąd) oraz uczestniczą w ramach lekcji wychowawczych oraz przedmiotowych w zajęciach objętych szczegółową tematyką konkursu. Opiekunowie konkursu - pedagodzy szkolni: Joanna Kozielska i Witold Labus.
 
DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI PDF Drukuj
  
DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
W naszej szkole, jak co roku współpracujemy z Fundacją "Dziewczynka z zapałkami". W ramach prowadzone przez fundację akcji zainteresowani uczniowie pomagają jako wolontariusze przy pakowaniu zakupów w hipermaketach, uczestniczą w zbiórce funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci.
Akcję na terenie szkoły koordynuje Joanna Kozielska - pedagog szkolny.
 
Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w GORZYCACH PDF Drukuj
  
Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach
W dniu 13 stycznia 2012 r. w ramach zapoznawania się z pracą pracownika socjalnego uczniowie klas I-III Liceum Profilowanego odwiedzili Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach. W wycieczce uczestniczyło łącznie 29 uczniów. Pod opieką wychowawcy klasy I Pa p. Danuty Korgi oraz pedagoga szkolnego  Witolda Labusa uczniowie spotkali się z wicedyrektorem DPS p. Marią Janetą, która przybliżyła historię powstania oraz bieżące funkcjonowanie i organizację życia  placówki. Następnie uczniowie zwiedzili poszczególne segmenty DPS. W trakcie zwiedzania mogli zobaczyć blok leczniczo-rehabilitacyjny, pracownie terapii zajęciowej, stołówki, miejscowy sklepik, pocztę, kawiarnię, kaplicę, salę widowiskową, a także porozmawiać z mieszkańcami ośrodka.
 
XIX MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH PDF Drukuj
  
XIX MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniu 24.11.2011r. w hali pływackiej w Boguszowicach odbył się XIX Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w organizowanym równolegle Konkursie Kibica. W tym roku szkolnym to uczniowie klasy II Tb wraz z pedagogiem szkolnym Witoldem Labusem oraz ks. Adamem Skutelą dopingowali z trybun pływalni uczestników zawodów. Dla części uczniów było to pierwsze spotkanie z niepełnosprawnymi sportowcami.
 
Wizyta delegacji uczniów LO w Zakładzie Karnym w Raciborzu PDF Drukuj
  
Wizyta delegacji uczniów LO w Zakładzie Karnym w Raciborzu
W b.r. szkolnym młodzież naszej szkoły po raz drugi zorganizowała zbiórkę książek dla biblioteki Zakładu Karnego w Raciborzu. Zbiórka trwała od początku września do końca października. Zebrano blisko 150 egzemplarzy książek o różnej tematyce. Grupa 4 uczniów z klasy III LO w dniu 9.11.2011 pojechała wraz z pedagogiem szkolnym Witoldem Labusem do Raciborza przekazać zebrane książki. Korzystając ze zgody udzielonej przez Naczelnika ZK w Raciborzu młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy placówki, oraz obejrzeć część Zakładu Karnego od wewnątrz.
Uczniowie zostali zaproszeni do przyjazdu wiosną 2012 roku na koncert profilaktyczny przygotowywany przez osadzonych.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4

Godziny pracy

Poniedziałek

10.00-15.00
Beata Olszewska


Wtorek

10.00-16.00
Beata Olszewska


Środa

12.00-15.00
Beata Olszewska


Czwartek

12.00-15.00
Beata Olszewska


Piątek:

9.00-14.00
Beata Olszewska