Zespół matematyczno-przyrodniczy - aktualności
Święto liczby Pi PDF Drukuj
  

W dniu 14 marca z okazji Święta Liczby Pi odbyły się w naszej szkole konkursy matematyczne. Uczniowie tworzyli plakaty na temat: "Wielcy matematycy i ich dzieła", układali rebusy, a finałem zabawy był konkurs, w którym parami rozwiązywali różnorodne zadania i łamigłówki.
Największą wiedzę wykazali uczniowie klasy II La Barbara Mikłusiak i Rafał Konkol, najwyżej oceniono plakat uczennicy klasy II La Marty Frąckowiak, a największą pomysłowością w tworzeniu rebusu wykazała się Sandra Stajer z klasy II Tb.

 
 

 
Konkurs chemiczny PDF Drukuj
  
Konkurs Chemiczny "Alchemik"
13 marca 2012 uczniowie naszej szkoły brali udział w II edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Chemicznego "Alchemik" organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej. Tematyka Konkursu nie wykracza poza  program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w konkursie jak największej ilości młodzieży. Prace uczniów ocenia Jury powołane przez patronów naukowych konkursu.
Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 19 uczniów. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 maja 2012 - szkoła otrzyma listę imienną wszystkich uczestników wraz z ich punktacją. Wszyscy uczestniczący uczniowie otrzymają dyplomy, a najlepszy uczeń w szkole - nagrodę książkową. Laureaci konkursu otrzymują cenne nagrody rzeczowe. 
Święto liczby PDF Drukuj
  
ŚWIĘTO LICZBY "Pi"
Dnia 14 marca 2012 odbędzie się kolejna edycja "Święta liczby Pi". Chętni proszeni są o zgłaszanie się u nauczycieli matematyki do dnia 9 marca. Z okazji tego święta przygotowane będą konkursy w następujących kategoriach:
- REBUS związany z pojęciem matematycznym z geometrii,
- PLAKAT- wielcy matematycy i ich dzieła,
- KONKURS MATEMATYCZNY w drużynach 2- osobowych.
Prace z dwóch pierwszych kategorii należy składać u nauczycieli matematyki do dnia 12 marca.
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZACHĘCAMY, A UCZESTNIKOM ŻYCZYMY POWODZENIA.

 
III Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej PDF Drukuj
  

III Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej pod patronatem Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce Pana Jana Sechtera odbył się w naszej szkole 18.04.2011r.


Więcej…
 
14 marca-ŚWIĘTO LICZBY PI PDF Drukuj
  

14 marca 2011 r. obchodziliśmy po raz pierwszy Święto liczby PI w związku z tym odbył się w naszej szkole:

  • Konkurs matematyczny
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3