Zespół zawodowy - aktualności
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj


Włącz się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!

18-22 listopada 2013 r.

W dniach od 18 do 22 listopada w naszej szkole w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zostanie zorganizowany Szkolny Tydzień Przedsiębiorczości. Inauguracja tego wydarzania odbędzie się 18.11.2012 o godzinie 9.30 na świetlicy szkolnej. W ciągu całego tygodnia uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami biznesu, instytucji finansowych oraz innych, związanych bezpośrednio lub pośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej, natomiast dla uczniów gimnazjum przewidziane są warsztaty z doradcami zawodowymi oraz wizyty w różnych zakładach pracy naszego miasta.

 
Warsztaty fryzjerskie PDF Drukuj

17 września uczniowie klasy II Ta i IV Ta na kierunku Technik Usług Fryzjerskich wzięli udział w spotkaniu przedstawicieli rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowych, które odbyły się w WTZ "Latarnia" w Niedobczycach.
Uczniowie zorganizowali "Kącik piękności" dla wychowanków Warsztatów oferując malowanie paznokci, makijaż czy wykonanie fryzur i plecionek.
Spotkanie potwierdziło potrzebę regularnej organizacji warsztatów fryzjerskich.Wszystkie zdjęcia znajdują się w galerii Uroczystości.

 
PODSUMOWANIE STAŻU ZAWODOWEGO PDF

Dnia 9 kwietnia podsumowaliśmy realizację projektu "Staże zawodowe fryzjerów szansą na europejskich rynkach". W uroczystości uczestniczyli:17 uczniów uczestniczących w projekcie, pani dyrektor Dorota Wałach wraz z osobami zaangażowanymi, uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 11, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika pani Katarzyna Fojcik, dyrektor North West Academy of English w Derry - instytucji partnerskiej w projekcie pan John Mc Gowan oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Stażyści otrzymali dokumenty Europass Mobility - potwierdzające odbycie zagranicznej praktyki zawodowej, podzielili się wrażeniami z trzytygodniowego pobytu a młodszych kolegów zachęcili do udziału w tego typu przedsięwzięciach.Wszystkie zdjęcia znajdują się w zakładce Uroczystości

 
VII KONKURS FRYZJERSKI o nagrodę Złotego Grzebienia PDF Drukuj

19 marca odbył się w naszej szkole po raz siódmy Konkurs Fryzjerski na który corocznie zjeżdżają uczniowie klas fryzjerskich ze wszystkich szkół o tym profilu w województwie, a nawet z zagranicy bo gościliśmy w tym roku szkołę z Czech.
Naszymi gośćmi byli uczniowie i ich opiekunowie z Silherovic, Pszowa, Pszczyny, Raciborza, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca i Żor.
Uczniowie Technikum zmagali się w następujących kategoriach:
- Fryzura w stylu Biedermeier gdzie I miejsce zdobyła Daria Polit z ZS w Rudzie Śląskiej, II miejsce Martyna Mańka z ZS nr 5 w Rybniku, a III miejsce Anna Jura z ZS nr 5 w Rybniku.
- Plecionka na główce ćwiczebnej gdzie I miejsce zdobyła Paulina Tyczyńska z ZSP w Pszowie, II miejsce Anita Paluszek z ZSZ w Raciborzu, a III miejsce Monika Kwiecień z ZS w Sosnowcu.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej zmagali się w następujących kategoriach:
- Fale wyciskane na mokro bez przedziałka gdzie I miejsce zdobyła Patrycja Zalewska z ZSZ Izby Rzemieślniczej w Rybniku, II miejsce Ramada Jońska z ZSP w Pszowie, a III miejsce Dagmara Sobina z ZS w Pszczynie.
- Fryzura wieczorowa z plecionką na modelce gdzie I miejsce zdobyła Weronika Paszek z ZS nr 5 w Rybniku, II miejsce Karolina Szulik z ZSP w Pszowie i III miejsce Aleksandra Kozik z ZS w Pszczynie.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu, uczestnikom, szanownym gościom oraz sponsorom, a zwycięzcom GRATULUJEMY


Wszystkie zdjęcia z konkursu znajdują się w zakładce Uroczystości

 
Praktyki zawodowe PDF Drukuj
Uczniowie klas Technikum Fryzjerskiego dnia 13 stycznia wylecieli na
praktyki zagraniczne do Londonderry w Irlandii Północnej w ramach
projektu Leonardo da Vinci. Przez trzy tygodnie będą uczestniczyć w
zajęciach językowych oraz odbywać praktyki w salonach fryzjerskich.
Cały wyjazd przy współpracy z North West Academy z Londonderry
zorganizowała Pani Beata Olszewska, której serdecznie dziękujemy.
Szczegółowe informacje na stronie: http://www.fryzjerzynapraktykach.pl/
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7