Zespół zawodowy - aktualności
WARSZTATY CUKIERNICZE PDF Drukuj

WARSZTATY CUKIERNICZE Z CIASTA PIERNIKOWEGO

Beata Sztwiorok z klasy III ZA w dniu 22.11.2012 r. rozpoczęła warsztaty cukiernicze poświęcone produkcji ciast piernikowych. Warsztaty składają się z trzech etapów: 22.11.2012 r. - szkolenie, 23 - 28.11.2012 r. ćwiczenia praktyczne, 29.11.2012 r.- część konkursowa. Zajęcia te odbywają się w Jastrzębiu Zdroju, a prowadzą je technolodzy z  firmy ECO TRADE.Więcej…
 
Dobiegł końca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj


Na spotkaniach z młodzieżą, które odbywały się w ciągu minionego tygodnia w naszej szkole zaproszeni goście reprezentowali 15 różnych firm i instytucji. Były to: Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, Młodzieżowe Biuro Pracy w Rybniku, Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży w Rybniku, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny odział w Rybniku, Bank PKO BP odział w Rybniku, Instytut Urody Linno w Wodzisławiu Śląskim, firma PieM Projekt w Rybniku, firma Don Pedro w Rybniku, Salon Fryzjerski Anna Stawarczyk w Rybniku, firma  Aquarius Group w Rybniku, Biuro Turystyczne przy PTTK w Rybniku, Centrum Ogrodnicze w Stanowicach, firma Aralia w Rybniku, AVON przedstawiciel w Rybniku. Łącznie odbyły się 53 spotkania. Miały one różną formę. Były to wykłady, prelekcje, pogadanki, i ćwiczenia warsztatowe. Goście podejmowali wiele tematów związanych  z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz rynkiem pracy i zatrudnieniem, np.: Etyczny biznes, Finanse, Konsument, Marketing firmy, Pracownik i pracodawca, Własna firma, Absolwent i co dalej?, Menedżer w firmie, Dokumenty firmowe. Przedstawiciele firm bardzo chętnie dzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej, zwracali uwagę na to, jak ważna jest reklama, często zdradzali tajniki własnego marketingu, opowiadali o sukcesach, ale również o problemach, które musieli pokonać, szczególnie na początku działalności firmy.

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom oraz ich przedstawicielom, którzy przyjęli zaproszenie na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i zawitali do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.   

 
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI PDF Drukuj

INAUGURACJA ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

12 listopada w naszej szkole odbyła się Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uroczystość miała miejsce na świetlicy szkolnej. Na tę okazję do naszej szkoły przybyli przedstawiciele różnych firm i instytucji z Rybnika i okolic. Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Dorota Wałach. Następnie głos zabrała Pani Bożena Romańska, która przybliżyła młodzieży czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, przedstawiła cele tego przedsięwzięcia oraz zapoznała z jego przebiegiem w naszej szkole. Nawiązała także do projektu "OTWARTA FIRMA -  BIZNES PRZY TABLICY".

Więcej…
 
REGULAMIN KONKURSU PDF DrukujREGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

BIZNES BEZ TAJEMNIC  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 5 im. J. Rymera w Rybniku.
  2. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do poszerzania i utrwalania wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz aktywnej postawy wobec życia.
  3. Konkurs organizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Więcej…
 
Sweet TARG 2012 mistrzostwa PDF Drukuj

Śląskie Mistrzostwa Młodych Cukierników

Podczas trwania targów branżowych Sweet TARG w Katowicach w dniach 4-6.03.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Młodych Cukierników. Zdobyte umiejętności na zajęciach praktycznych w zakresie składania i dekoracji tortów okolicznościowych zaprezentowało 18 uczestników, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy II ZA - Beata Sztwiorok. Zawodnicy wykonywali zadania w zespołach dwuosobowych. Praca pt. "Śląsk Zielona Wyspa" wykonana przez zespół Beaty w punktacji ogólnej znalazła się na IV miejscu. Gratulujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 7