Zespół zawodowy - aktualności
SWEET TARG 2012 PDF Drukuj
Śląskie Targi Cukierników, Piekarzy i Lodziarzy
SWEET TARG 2012
Uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik z klasy III ZC i z klasy II ZA w dniu 05.03.2012 r. zwiedzali wystawy przygotowane przez producentów maszyn, urządzeń i drobnego sprzętu do cukierni, piekarni i lodziarni na Śląskich Targach Cukierników, Piekarzy i Lodziarzy w Katowicach. Swoje produkty prezentowały czołowe firmy krajowe specjalizujące się w produkcji sprzętu, jak również firmy produkujące konkretne wyroby spożywcze. Uczniowie nasi oglądali nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, które można zastosować w zakładach cukierniczych i nie tylko. Dodatkową atrakcja targów było prezentowanie wyrobów cukierniczych wykonanych przez mistrzów tej branży w trakcie trwania imprezy.

    więcej

 
Warsztaty cukierniczo-gastronomiczne PDF Drukuj
29.02.2011 r. dwie uczennice z klasy II ZA Aneta Nowak i Beata Sztwiorok uczestniczyły w warsztatach cukierniczo - gastronomicznych organizowanych przez Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego w Żorach. Celem warsztatów było zaprezentowanie nowych trendów w zdobnictwie cukierniczym i gastronomicznym. Zajęcia prowadzili mistrzowie z Żor i Jastrzębia. Podczas warsztatów uczestnicy składali torty oraz wykonywali desery koktajlowe.


 
Warsztaty i konkurs dla cukierników PDF Drukuj
Warsztaty i konkurs dla cukierników
W dniach 17 ? 23 stycznia dwie uczennice z naszej szkoły Beata Sztwiorok z klasy II ZA oraz Monika Grzonka z klasy III ZC uczestniczyły w warsztatach technologicznych prowadzonych przez belgijską firmą Dossche Mills z zakresu produkcji i kształtowania wyrobów z ciasta półfrancuskiego. Warsztaty odbyły się w Żorach, a uczestnicy reprezentowali szkoły zawodowe i technika z naszego województwa. Warsztaty zakończyły się konkursem, na którym uczestnicy wykonali i zaprezentowali własne wyroby z ciasta półfrancuskiego. Uczennica z naszej szkoły Beata Sztwiorok zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

  
Konkurs piekarski PDF Drukuj
Konkurs piekarski
14.12.2011 r. odbył się w Żorach  Konkurs Piekarski, w którym uczestniczyły nasze uczennice  kształcące się w zawodzie cukiernik: Aneta Nowak i Beata Sztwiorok z klasy II ZA oraz Monika Grzonka i Ewelina Rutkowska z klasy III ZC . Aneta Nowak i Beata Sztwiorok wykonały w mistrzowskim stylu Zimowy Pałac, a Monika Grzonka i Ewelina Rutkowska  Szybki Pociąg. Prace obu zespołów wyróżniły się kompozycją i dokładnością wykonania. W nagrodę uczennice pojadą do firmy ECO TRADE w Gliwicach na seminarium i warsztaty z zakresu obróbki czekolady.
Wcześniej 7 grudnia  br. uczennice uczestniczyły w warsztatach piernikarskich prowadzonych przez firmę ECO TRADE i Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego w Żorach. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z możliwością wykorzystania mieszanki piernikowej produkowanej przez tę firmę do sporządzania konstrukcji przestrzennych z ciasta piernikowego. Ponadto młodzi cukiernicy w zespołach dwuosobowych wykonali piernikowe domki wykorzystując szablony przygotowane przez prowadzących warsztaty. Na zakończenie każdy zespół otrzymał 5kg mieszanki, aby mieć możliwość przygotowania się do w/w konkursu piernikarskiego.

 


galeria

 
"Złote Grzebienie" rozdane po raz szósty PDF Drukuj
"Złote Grzebienie" rozdane po raz szósty

W dniu 25.11.2011 r. w naszej szkole już po raz szósty zorganizowano Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Złotego Grzebienia pod Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika oraz pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: I Szkoły zawodowe, II Technika

W każdej kategorii uczestnicy wykonywali jedno z dwóch zadań.

W kategorii ZSZ

zadanie 1 - Wykonanie strzyżenia męskiego według obowiązujących współcześnie trendów w modzie i stylistyce fryzjerskiej na modelu z uformowaniem fryzury dziennej.

zadanie 2 - Wykonanie pierścionków płaskich prawo i lewoskrętnych na główce treningowej

W kategorii Technikum

zadanie 1 - fryzura stylizowana na okres baroku, fryzura wykonana na modelce,

zadanie 2 - fale wyciskane na mokro na główce ćwiczebnej

Do konkursu przystąpiło łącznie 29 uczestników z 11 szkół województwa śląskiego.

Zdobywcy Złotego Grzebienia


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 7