Zespół zawodowy - aktualności
"Złote Grzebienie" rozdane po raz szósty PDF Drukuj
"Złote Grzebienie" rozdane po raz szósty

W dniu 25.11.2011 r. w naszej szkole już po raz szósty zorganizowano Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Złotego Grzebienia pod Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika oraz pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: I Szkoły zawodowe, II Technika

W każdej kategorii uczestnicy wykonywali jedno z dwóch zadań.

W kategorii ZSZ

zadanie 1 - Wykonanie strzyżenia męskiego według obowiązujących współcześnie trendów w modzie i stylistyce fryzjerskiej na modelu z uformowaniem fryzury dziennej.

zadanie 2 - Wykonanie pierścionków płaskich prawo i lewoskrętnych na główce treningowej

W kategorii Technikum

zadanie 1 - fryzura stylizowana na okres baroku, fryzura wykonana na modelce,

zadanie 2 - fale wyciskane na mokro na główce ćwiczebnej

Do konkursu przystąpiło łącznie 29 uczestników z 11 szkół województwa śląskiego.

Zdobywcy Złotego Grzebienia


Więcej…
 
Szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich PDF Drukuj

Szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich

Dnia 21 listopada 2011 r. na terenie szkoły odbyło się szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich z zakresu upięć oraz fryzur wieczorowych i okolicznościowych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę KREATOR ACADEMY. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z metodami pracy specjalisty ds. stylizacji fryzur oraz z zasadami funkcjonowania imprez branżowych tj. międzynarodowe konkursy fryzjerskie.


 

Więcej…
 
Działania PDF Drukuj

DZIAŁANIA PODJĘTE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

06.09.2011 odbyło się  spotkanie organizacyjne zespołu na które została zaproszona Pani Dyrektor szkoły. Na pierwszym spotkaniu przewodnicząca przedstawiła skład zespołu (uwzględniono wszystkie kierunki kształcenia zawodowego), omówiono najważniejsze zagadnienia, wysłuchano propozycji działań, sporządzono plan pracy zespołu na rok szkolny 2011/2012.

08.09.2011 część nauczycieli przedmiotów zawodowych wzięła udział w szkoleniu SUS pt. ?Zespoły zadaniowe? realizowanym w ramach II modułu programu Szkoła ucząca się  ocenianie kształtujące.Udział w konferencji nt. Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Kuratorium Oświaty w Katowicach w dniu 23 września 2011r zorganizowało w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach konferencję na temat Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Celem konferencji było przybliżenie nauczycielom i młodzieży zagadnień związanych z przewodnictwem naszego kraju w Radzie Unii Europejskiej oraz możliwości praktycznej realizacji priorytetów prezydencji w sferze edukacji.

Konferencji towarzyszyły targi programów europejskich  i programów międzynarodowej współpracy dwustronnej. Naszą szkołę reprezentowały Pani Beata Olszewska oraz Pani Danuta Sobik

  
W dniach od 16-29 października 2011 r. nauczyciele nasze szkoły wzięli udział w projekcie Doświadczenie zawodowe nauczycieli drogą do eliminacji wykluczenia społecznego wśród uczniów. Projekt był finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". W projekcie wzięli udział nauczyciele przedmiotów zawodowych: Mirosława Materzok, Bożena Romańska, Ewelina Szendzielorz, Monika Bogucka, Karolina Wałach, Beata Olszewska, Marzena Fojcik, Joanna Kozielska, Danuta Sobik, Danuta Korga, Krzysztof Panic, Ireneusz Słonimski.

Celem projektu była wymiana doświadczeń pracy nauczycieli w zakresie kształcenia zawodowego ukierunkowanego na rozwój zawodowy uczniów. Pobyt w Londonderry w Irlandii Północnej to również wzbogacenie doświadczeń związanych z poznaniem dziedzictwa kulturowego tego regionu.TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU FRYZJERSKIEGO O NAGRODĘ ?ZŁOTEGO GRZEBIENIA?

W ramach przygotowań do konkursu fryzjerskiego o nagrodę ?Złotego grzebienia? 12 X.2011 Pani Beata Olszewska i Pani Ewelina Szendzielorz przeprowadziły eliminacje, które  wyodrębniły reprezentantów  ZS nr 5 zarówno z technikum fryzjerskiego jak i szkoły zawodowej. Ponadto została zaprojektowana ulotka oraz kalendarz promujący kierunek fryzjerski z udziałem i przy współpracy  uczniów klasy pierwszej technikum. Przygotowana została również prezentacja multimedialna. Pod kierunkiem Pani Danuty Korgi i Pani Danuty Sobik są wykonywane elementy zdobnicze przez uczniów naszej szkoły, które zostaną  wykorzystane do dekoracji sali gimnastycznej, oraz stoiska promującego kierunki kształcenia w naszej szkole.


W dniu 15 października 2011r. Pani Danuta Sobik przedstawiła propozycję udziału  młodzieży naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie na projekt koszulki "Kibicuję fair play". Wszystkie prace należy składać w dowolnej technice  do dnia 22.11.2011r u Pani Danuty Korgi i Pani Danuty Sobik.


09.11.2011 r. uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i dyrekcja uczestniczyli w międzynarodowej kampanii Pola Nadziei, organizowanej na rzecz hospicjów. Celem kampanii jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, rozpowszechnienie idei opieki paliatywnej, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie i działalność hospicjów. Akcja przebiega w dwóch etapach: jesienią sadzi się cebulki żonkili, a wiosną, kiedy żonkile rozkwitną i tworzą żółte Pola Nadziei, organizuje się imprezy okolicznościowe, połączone z kwestami na rzecz hospicjów.

W październiku uczniowie z klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu szkoły uczestniczyli również w akcji porządkowania terenu i wysadzania żonkili na dziedzińcu dawnego szpitala Juliusza. Budynek ten adaptowany jest na siedzibę rybnickiego hospicjum. Przyszli architekci krajobrazu objęli patronatem uczniowskim tereny zieleni wokół budynku hospicjum oraz innych terenów zielonych w naszym mieście.

 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODZIEŻOWY PDF Drukuj

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODZIEŻOWY
"AWANGARDA BEZ GRANIC"

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie

Cel konkursu:

Celem konkursu było wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubiorów. Do konkursu  zgłoszono z naszej szkoły dwa projekty wykonane przez uczennice: Alicję Nowrot z klasy IV Tc oraz Zuzannę Brzezinkę z klasy I Tc. Wszystkie prace zakwalifikowały się do II etapu, który polegał na uszyciu zaprojektowanych sukienek. Gala finałowa, na której ogłoszono wyniki konkursu odbyła się 06 czerwca br. w Częstochowie. Alicja Nowrot otrzymała wyróżnienie.


                             projekt Alicji Nowrot           projekt Zuzanny Brzezinki

                                                        

 
Konkurs PDF Drukuj

Zakończył się właśnie drugi, zarazem ostatni etap konkursu pod hasłem ?Ogólnopolski międzyszkolny konkurs na rekonstrukcję ubioru historycznego oraz stroju inspirowanego modą rokokową? w ramach programu ?Wilanów dla młodych talentów"

Do programu zgłosiło się kilkadziesiąt szkół kształcących w zawodzie technik technologii odzieży, projektowania i stylizacji ubioru. Zadaniem młodych uczestników było zaprojektowanie i uszycie ubioru w stylu rokoko. Młodzi projektanci mieli do wyboru stworzenie własnych projektów inspirowanych modą rokokową lub realizację rekonstrukcji historycznych ubiorów z tamtego okresu. Spośród 68 projektów do drugiego etapu przeszło 46 laureatów, dla których kolejnym wyzwaniem było uszycie strojów według prezentowanego projektu. Uczennica naszej szkoły Alicja Nowrot z klasy IV Tc znalazła się w grupie laureatów. Podsumowaniem konkursu była Gala Finałowa w Muzeum Pałacu w Wilanowie, na którą zostaliśmy zaproszeni. Niestety tym razem nie udało się zająć miejsc na podium, jednak zakwalifikowanie się do finału naszej uczennicy było wielkim sukcesem. Gala finałowa zakończyła się wyjątkową wystawą prac konkursowych pt. Powab rokokowej mody w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Naszą szkołę w czasie Gali Finałowej reprezentowały: pani Dyrektor Dorota Wałach i pani Danuta Sobik. Poniżej znajduje się kilka ciekawych zdjęć z tej uroczystości.


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 7