Zespół przedmiotówPP i TI - aktualności
Światowy Tydzień PrzedsiębiorczościŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 100 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki.
Zaproszenie do udziału w pracach Komitetu Honorowego przyjęli także znani politycy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji propagujących wiedzę ekonomiczną, redaktorzy naczelni mediów.
W ramach ŚTP w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami biznesu oraz podmiotów finansowych działających w na terenie województwa śląskiego. Poprzez lekcje przeprowadzone z przedstawicielami podmiotów gospodarczych szkoła wzbogaciła ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.