Zespół humanistyczny - aktualności
Niektórzy lubią poezję PDF Drukuj

W dniu 17 marca nasi uczniowie Aleksandra Zadara i Bartek Markowski z klasy I ta  zaprezentowali twórczość obozową w konkursie: W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck. Uczestnicy prezentowali wiersze i fragmenty prozy.
25 marca Beata Leżoch   z klasy I la wzięła udział w VII edycji międzyszkolnego konkursu pt. Miłość niejedno ma imię, organizowanym przez ZSE-U w Rybniku. Beata zaprezentowała wiersz Agnieszki Osieckiej Nowa miłość. Jej występ możemy uznać za udany, gratulujemy

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku !

DZIEŃ PAPIESKI PDF Drukuj

16 października minęła 35 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża i z tej okazji uczciliśmy w naszej szkole to wydarzenie obchodami Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło: Jan Paweł II Papieżem Dialogu uzmysłowiło nam, że promowany wielokrotnie przez Jana Pawła II dialog wydaje się zadaniem jak najbardziej aktualnym.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego społeczność naszej szkoły mogła wysłuchać audycji radiowej a szkolna telewizja wyświetlała przez cały dzień zdjęcia ukazujące Ojca Św. w relacjach i z innymi ludźmi - otwartego i szanującego każdego człowieka. Ponadto przedstawiciele naszej szkoły wezmą udział w rejonowym konkursie o Janie Pawle II  - życzymy powodzenia!

OGŁOSZENIE PDF Drukuj
W miesiącu marcu nasza szkoła włączyła się już po raz kolejny do akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa". Przez cały ten czas zbieraliśmy artykuły spożywcze, środki czystości, art. szkolne i sportowe, słodycze, które przekazaliśmy Śląsko - Małopolskiemu Komitetowi Pomocy Dzieciom Polskim Arch. Lwowskiej. Dzięki hojności ponad 70 uczniom i pracownikom naszej szkoły  udało nam się zebrać 11 kartonów darów za co otrzymaliśmy zaszczyt nadania godności Honorowego Wolontariusza Kapituły "Deus Caritas Est". Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z biedniejszymi od siebie i wsparli dzieło pomocy polskim dzieciom na wschodzie.

Szkolny Tydzień Świętości Życia PDF Drukuj

W dniach 3-5 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Szkolny Tydzień Świętości Życia pod hasłem 'Transplantacja - jestem na TAK!". Głównym celem akcji jest ułatwienie młodzieży zrozumienia tego, że transplantacje są niezwykle ważne dla ratowania ludzkiego życia i że każdy z nas może zdecydować się na oddanie swoich narządów po śmierci. Z tej okazji nasi uczniowie z opiekunami wzięli udział w prelekcji, na której gośćmi i jednocześnie prelegentami byli: pani Sylwia Sekta - regionalny koordynator ds. transplantacji oraz pani Teresa Bula - biorca narządów, wolontariusz Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie". Pani Sylwia Sekta przedstawiła podstawowe fakty, dane medyczne i statystyczne oraz wyniki badań opinii publicznej na temat transplantacji. Pani Teresa Bula, która po przeszczepie wątroby postanowiła dzielić się swoimi doświadczeniami, radością z otrzymania "nowego życia", dzisiaj edukuje, uświadamia i przekonuje ludzi do tego, że mogą darować drugiemu najcenniejszy dar i że to nic nie kosztuje. Po spotkaniu prelegenci rozdali naszym uczniom ulotki oraz oświadczenia woli, które młodzież wzięła nie tylko dla siebie ale i dla znajomych oraz rodziców. Transplantacja to ważny i trudny temat naszych czasów, cieszy więc fakt, że coraz częściej jest podejmowany przez młodych ludzi. W ramach Szkolnego Tygodnia Świętości Życia uczniowie wykonywali plakaty i uczestniczyli w lekcjach na temat transplantacji, a na zakończenie odbył się w naszej szkole Konkurs z Transplantologii w którym udział wzięło 14 uczestników. Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Wiktoria Fibic

II miejsce -  Daria Gala

III miejsce - Martyna Witkowiak

Serdecznie gratulujemy !

Informujemy, że dyplomy zostaną wręczone 26 kwietnia godz. 10:20 w sali 207

Więcej zdjęć znajduje się z zakładce Uroczystości

Pielgrzymka Maturzystów 2013 PDF Drukuj
25 marca 2013 roku odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów naszej szkoły na Jasną Górę . Uczestniczyło w niej ponad 40 uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. W jasnogórskim sanktuarium i w czasie Drogi Krzyżowej na Wałach uczniowie modlili się o pomyślne zdanie matury i dojrzały wybór drogi życiowej, oraz dziękowali za lata nauki w szkole. Po Eucharystii, na której razem z innymi grupami pielgrzymującymi zgromadzili się przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej dokonali zawierzenia Matce Najświętszej.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w zakładce Uroczystości

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>