Zespół humanistyczny - aktualności
Konkurs recytatorski PDF Drukuj
  
Konkurs recytatorski
14 lutego 2012 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski.
Do rywalizacji o miano najlepszego recytatora Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku stanęło dziewięć uczennic. Ich zadaniem było zaprezentowanie wiersza o tematyce miłosnej. Największą popularnością cieszyły się wiersze Agnieszki Osieckiej i Wisławy Szymborskiej.
Po wysłuchaniu recytacji jury złożone z nauczycieli języka polskiego postanowiło nagrodzić Aleksandrę Powieśnik za interpretację utworu A. Osieckiej Tylko łóżko, Barbarę Mikłusiak za deklamację wiersza tej samej autorki pt. Mówiłam żartem oraz Anetę Połatę za prezentację liryka Niepewność A. Mickiewicza.


 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj
  

Kiermasz świąteczny

W dniu 6 grudnia 2011 r. w naszej szkole przeprowadzony został kiermasz świąteczny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc dla potrzebujących dzieci w Chingombe, w Zambii. Nauczyciele i młodzież mieli możliwość nabycia domowych ciasteczek, stroików, kartek świątecznych sporządzonych różnymi technikami, słodyczy i innych świątecznych dekoracji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie i udział w kiermaszu.

   


 
Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj
  
Dzień Patrona Szkoły

07 grudnia 2011 r. obchodziliśmy "Dzień Patrona Szkoły". W dniu tym uczniowie wysłuchali audycji o Józefie Rymerze, a także mieli możliwość obejrzenia filmu  Kazimierza Kutza :Sól ziemi czarnej". W ramach obchodów został przeprowadzony konkurs "Wiedzy o Józefie Rymerze" (dla uczniów klas pierwszych) i konkurs na wykonanie projektu medalu "Patrona na medal".
Wyniki konkursów:
"Wiedzy o Józefie Rymerze": I miejsce - Sandra Pochcioł z kl. I TA, II- miejsce Katarzyna Hytroszek z kl. I PA, III miejsce - Aneta Bębenek z kl. I ZA.
"Patron na medal": I miejsce - Wiletta Burda z kl. I LA, II miejsce - Patrycja Muras z kl. III TB, III miejsce Katarzyna Gruszka z kl. III TB i Marta Frąckowiak z kl. II  LA.
Dodatkowo ogłoszono konkurs na fraszkę o szkole, w którym to wyróżnienie otrzymała Marta frąckowiak z kl. II LA.

 
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj
  

Konkurs ortograficzny

2 grudnia 2011r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny.O tytuł Mistrza ortografii walczyło osiemnaścioro uczniów, których zadaniem było napisanie dyktanda o tematyce zoologicznej. Z licznymi pułapkami ortograficznymi najlepiej poradziła sobie uczennica klasy I TA, Agnieszka Biskup, która odebrała z rąk Pani Dyrektor dyplom Mistrza ortografii oraz słodką nagrodę. Gratulujemy!


 
Wyniki konkursu na pracę literacką PDF Drukuj
  

Wyniki konkursu na pracę literacką

W październiku 2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs na pracę literacką zainspirowaną myślą T. Różewicza. W ten sposób uczciliśmy jubileusz znanego poety.

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka polskiego postanowiła wyróżnić 4 prace. Nagrody w postaci bonów do księgarni wręczono 21 listopada następującym osobom:

  • Martynie Witkowiak II La
  • Katarzynie Drzymale II Za
  • Annie Olkowskiej III Zc
  • Justynie Rękiewicz II Pa
GRATULUJEMY!!! 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5