Zespół humanistyczny - aktualności
DZIEŃ PATRONA PDF Drukuj
  

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY odbędzie się 07.12.2011r.

W programie:

  • konkurs wiedzy o patronie dla uczniów klas I w formie quizu

  • wyniki i prezentacja najlepszych projektów uczestników konkursu plastyczno - historycznego PATRON NA MEDAL

  • wyniki i prezentacja najciekawszych utworów w konkursie na fraszkę o naszej szkole

  • wręczenie nagród zwycięzcom wyżej wymienionych konkursów

  • wystawa nagrodzonych prac połączona z prezentacją tablicy informacyjnej dotyczącej działalności Józefa Rymera

 
Tydzień Papieski PDF Drukuj
  

Tydzień Papieski

W dniach 9 - 16 października 2011 r. obchodziliśmy Tydzień Papieski. Z tej okazji w naszej szkole powstała wystawa pt.  "Błogosławiony Jan Paweł II droga do świętości". Obrazowała ona całe życie Karola Wojtyły, od narodzin, przez kapłaństwo, posługę biskupią, kardynalską, wielki pontyfikat, aż do odejścia do Domu Pana. Ponadto każda klasa, w ramach lekcji religii wzięła udział w projekcji filmu o Papieżu - Polaku. Zwieńczeniem Tygodnia Papieskiego w parafii była obecność Mobilnego Muzeum Jana Pawła II, które odwiedziło wielu uczniów i pracowników naszej szkoły.


1 2 3 4 5 6 7
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
  

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2011, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program. Aby pokonać mur dzielący młodzież i pedagogów, uczniowie poddali nauczycieli różnym próbom. Tego dnia nauczyciele musieli odpowiadać na trudne pytania uczniów, wykazać się znajomością gwary śląskiej i języków obcych, wykonać parę niecodziennych zadań, zatańczyć i zaśpiewać. Jak się okazało, wszyscy sprostali wyzwaniom, a przy okazji zarówno uczniowie, jak i nauczyciele świetnie się bawili.

 
SZKOLNY KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ PDF Drukuj
  

SZKOLNY KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ

 9 października 2011 r. przypada dziewięćdziesiąta rocznica urodzin jednego z największych polskich poetów i dramatopisarzy, TADEUSZA RÓŻEWICZA.

Więcej…
 
Ola Szewczyk laureatką konkursu recytatorskiego PDF Drukuj
  
22 marca 2011 uczennice naszej szkoły Ola Szewczyk i Basia Mikłusiak wzięły udział w IV Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię" organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. W szranki stanęło dziewiętnaścioro uczestników, a Ola Szewczyk, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej "Miłość szczęśliwa" zajęła III miejsce. Gratulujemy

Uczestniczki konkursu: Ola Szewczyk i Basia Mikłusiak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5