Zespół humanistyczny - aktualności
Aneta Połata zwyciężczynią Regionalnego Konkursu Recytatorskiego! PDF Drukuj

W piątek, 15 marca 2013, uczniowie naszej szkoły, Aneta Połata z kl. III LA i Dawid Niestroj z kl. IV TB, wzięli udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Miłość niejedno ma imię. Dawid zaprezentował wiersz Bolesława Leśmiana Romans, zaś Aneta recytowała utwór Agaty Budzyńskiej Cierpliwość. Jej interpretacja nie miała sobie równych -  Aneta została zwyciężczynią konkursu. Gratulujemy!


 
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Drukuj

7 grudnia odbędzie się Dzień Patrona szkoły w związku z tym zapraszamy do udziału w następujących konkurach:

Konkurs Wiedzy o Patronie- forma pisemna, odbędzie się 4 grudnia o godz. 11.15 w sali 104, biorą w nim udział uczniowie reprezentujący wszystkie klasy gimnazjalne oraz kl. I La i I Ta (po dwie osoby z klasy wcześniej zgłoszone przez wychowawcę lub nauczyciela historii).

Konkurs na plakat- Józef Rymer-  pierwszy wojewoda śląski w odrodzonej Polsce - format i technika -dowolne, prace podpisane autorstwa jednej osoby składać do 4 grudnia u nauczycieli historii w sali 104, biorą chętni uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół w naszym zespole.

Konkurs na prezentację multimedialną o Józefie Rymerze - powinna zawierać nie więcej niż 20 slajdów, zapisana na płytce w programie Power Point w wersji max 2007, wykonana przez jedną osobę, dostarczona do nauczycieli historii (sala 104) do 30 listopada, udział biorą chętni uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół w naszym zespole.

Wszystkie prace zostaną ocenione przez komisje konkursowe, najciekawsze prace plastyczne zostaną wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursów odbędzie się w Dniu Patrona Szkoły tj. 7 grudnia 2012.


Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Organizatorzy: nauczyciele historii

i nauczyciele wyznaczeni do współpracy


 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ PDF Drukuj
  
Dnia 27 marca odbył się etap szkolny XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". 9 uczniów Naszej Szkoły odpowiadało na 45 pytań z Ks. Izajasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich. Spośród nich wyłoniono 3 osoby, które uzyskując odpowiednią ilość punktów zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu. Laureatami okazali się: Sonia Kuczera, kl. I La, Kinga Oczko, kl. II Tb i Paweł Żyra, kl. III La. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom etapu szkolnego życzymy powodzenia i darów Ducha św. na dalszym etapie.
 
 
Warsztaty PDF Drukuj
  
VII Warsztaty Humanistyczne
13 i 14 marca 2012 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w VII Warsztatach Humanistycznych organizowanych przez I LO w Rybniku. Tematem zajęć była Prowincja. Uczestniczki miały okazję wysłuchać niezwykle interesujących wykładów prof. Tadeusza Sławka i dra hab. Ryszarda Koziołka, obejrzeć film pt. Sztuczki, nauczyć się uważnie czytać z redaktorami Tygodnika Powszechnego oraz wziąć udział w warsztatach fotograficznych.
 
Konkurs gwary PDF Drukuj
  
SZKOLNY KONKURS GWARY
W dniu 13.03.2012 r. w naszej szkole odbył się XI Konkurs Gwary. Uczniowie zaprezentowali wybrane teksty i wykazali się znajomością gwary. 27 marca na apelu szkolnym  laureaci otrzymają dyplomy i bony do księgarni.
Miejsce I    Wioletta Burda    klasa I La
Miejsce II    Sandra Pochcioł    klasa I La
Miejsce III    Monika Wojaczek    klasa I Ta
  
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5