Zespół humanistyczny - aktualności
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW PDF Drukuj

W środę na 5 i 6 lekcji odbędzie się kiermasz podręczników dla uczniów gimnazjum.

• O godzinie 9.45 na świetlicę schodzą uczniowie klas 2, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki i uczniowie klas 1, którzy te podręczniki chcą odkupić (proszę przynieść pieniądze!)
  • O godzinie 10.15 na świetlicę schodzą uczniowie klas 3, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki i uczniowie klas 2, którzy te podręczniki chcą odkupić (proszę przynieść pieniądze!)

KOLEJNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW PDF Drukuj

Uczniowie klasy III GC : Wojciech Cebula, Kacper Oślisko, Michał Spałek zajęli I miejsce w konkursie "Czy znasz Unię Europejską".

GRATULUJEMY!!!

SUKCES GIMNAZJALISTÓW PDF Drukuj

W Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym U Źródeł Starożytności - Starożytne Cywilizacje reprezentujące naszą szkołę drużyny zdobyły I i II miejsce:
I miejsce zdobył zespół w składzie: Sebastian Jakubowski, Gracja Stania, Patryk Wojtyczyk z klasy IGA
III miejsce zdobyła drużyna: Anna Meisner, Aleksandra Ochojska, Karolina Porwał  z klasy IGA

GRATULUJEMY!!!

Żywa lekcja o Powstaniu Styczniowym PDF Drukuj

W tym roku obchodzimy 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Rangę tego wydarzenia mieliśmy okazję poznać poprzez bardzo ciekawą lekcję Przygotowaną przez p. Krzysztofa Banasia herbu Dołęga. Zaprezentował on najnowszy film opowiadający o przebiegu Powstania Styczniowego oraz omówił i przedstawił uzbrojenie oddziałów powstańczych. Dużym przeżyciem dla wybranych uczniów była możliwość założenia czaka i wzięcie do ręki autentycznej broni używanej w 1863 r. w czasie walk powstańczych.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w galerii Uroczystości

Podsumowanie projektu historycznego PDF Drukuj

Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się dwie imprezy będące podsumowaniem projektów historycznych -"Polska droga do niepodległości" i "Józef Rymer - patron naszej szkoły".  Obie imprezy miały charakter konkursów sprawdzających wiedzę na temat 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i znajomości życia oraz dokonań Józefa Rymera. Drużyny reprezentujące wszystkie klasy rozpoznawały znane postacie historyczne, wykazywały się umiejętnością pracy z mapą, rozwiązywały trudne testy wiedzowe, wypełniały diagramy i układały puzzle obrazów Jana Matejki.
W konkursie drużynowym zwyciężyli przedstawiciele klasy III a, drugie miejsce zajęli zawodnicy z klasy II a, a trzecie - z III c.
W konkursie indywidualnym związanym z życiem i działalnością Józefa Rymera pierwsze miejsce zdobyły Ola Ochojska  z klasy I a gimnazjum i Martyna Laska z I a technikum.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkie zdjęcia znajdują się w galerii Uroczystości