Zespół humanistyczny - aktualności
ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS PDF Drukuj

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5!

 Chociaż święta Bożego Narodzenia rozpoczną się dopiero za 4 tygodnie, my, już dzisiaj, chcemy nieść iskierkę miłości kolegom, koleżankom, pracownikom szkoły, mieszkańcom Niedobczyc. Nie chcemy, aby pierwsza gwiazdka zaskoczyła nas niegotowych na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem, nieprzygotowanych, aby przeprosić tych, których kochamy. Nie chcemy, aby te święta minęły i pozostawiły kogokolwiek w przekonaniu, że i tym razem cud się nie dokonał.

My, mali, często upadający gimnazjaliści, w cuda wierzymy i dlatego już teraz, chcielibyśmy podarować innym trochę nieba? Chcielibyśmy, już dziś, wyruszyć do Betlejem i? pozwolić, by prowadziły nas Anioły, bo przecież one istnieją, są wśród nas, choć tak wielu ich nie zauważa.

I właśnie z myślą o tych, którzy jeszcze ich nie spotkali, ogłaszamy 4 edycję konkursu: "Anioły są wśród nas". Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych małej wiary, aby wzięli do ręki pióro, pędzel bądź aparat fotograficzny i udowodnili innym, że Aniołowie istnieją, wystarczy tylko uważnie się rozejrzeć.

Więcej…
 
WŁĄCZENIE PIERWSZOKLASISTÓW DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ PDF Drukuj

7 października w naszej szkole odbyła się uroczystość włączenia pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. W tym roku bawiliśmy się po hasłem "Szkoła przetrwania". Uczyliśmy naszych kolegów sztuki kamuflażu, nabierania tężyzny fizycznej w myśl hasła "najpierw masa, potem rzeźba"oraz  przygotowaliśmy zmagania sportowe. Nasi koledzy pokonywali różne trudności min. rywalizowali na torach przeszkód, przeciągali linę. Rywalizacja była zacięta. Koledzy zagrzewali uczestników przygotowanymi hasłami bojowymi. Zaszczytny tytuł mistrza szkoły przetrwania uzyskała klasa 1GA.


 
Dziedzictwo starożytnych - Rzym PDF Drukuj

20 czerwca odbyło się podsumowanie historycznego projektu szkolnego pt. "Dziedzictwo starożytnych - Rzym".
Finał, w trakcie, którego uczniowie mogli wykorzystać zdobywaną w I półroczu wiedzę na temat "Dziedzictwa antycznego Rzymu", był okazją do rywalizacji najlepszych drużyn.  Uczniowie rozpoznawali miejsca i zabytki starożytnego Rzymu, wyjaśnili wyrażenia
 i zwroty przejęte od mieszkańców Italii, na konturowej mapie Imperium Rzymskiego nanosili nazwy współczesnych państw. Kibice również odpowiadali na pytania dotyczące dziedzictwa starożytnego Rzymu, a punkty za ich poprawne odpowiedzi doliczano drużynie.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - klasa I Ga (Natalia Kruczak, Adrian Latka, Szymon Zdanio),
II miejsce klasa II Gc (Wojciech Cebula, Kacper Oslislo, Dawid Gaczyński)
III miejsce klasa III Ga (Jarosław Działa, Karol Przybysz, Mateusz Działa).

Zwycięzcom gratulujemy!

 
KOLEJNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW PDF Drukuj

Grupa uczniów,  z klasy 1GA w składzie: Adrian Latka, Natalia Kruczak, Szymon Zdanio  pod opieką pana Franciszka Podleśnego zajęła II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym. Gratulujemy


 
DNI OTWARTE GIMNAZJUM PDF Drukuj

11 kwietnia 2013r. drzwi naszej szkoły stanęły otworem przed przyszłymi gimnazjalistami, czyli obecnymi uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 22 i 21 w Rybniku. Mogli oni zobaczyć i posłuchać bogatej oferty edukacyjnej, którą ma im do zaoferowania nasze gimnazjum. Wzięli udział w ciekawych, choć nietypowych fragmentach lekcji wychowania fizycznego, języka angielskiego, chemii i geografii. W czasie wycieczki po szkole szóstoklasiści odwiedzili pracownię informatyczną oraz podziwiali bogate zbiory biblioteki szkolnej. Zwiedzanie zakończyli w świetlicy, gdzie przygotowano dla nich słodki poczęstunek i dodatkową atrakcję w postaci kabaretowego przedstawienia osiągnięć ?naukowców? gimnazjalnych w dziedzinie badania różnych szkolnych okazów uczniowskich. Ukoronowaniem tych wizyt była projekcja lipdub`u Gimnazjum nr 11 w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku.

Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.Wszystkie zdjęcia znajdują się w zakładce Uroczystości

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3