Zespół matematyczno-przyrodniczy - aktualności
Święto liczby PI PDF Drukuj

Z okazji Święta liczby Pi odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny z różnych klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej Najwszechstronniejszą wiedzą wykazali się uczniowie: Adrian Latka i Dawid Grzelak z kl. II GA, którzy zostali zwycięzcami konkursu.

Uczniowie uzdolnieni plastycznie rywalizowali w konkursie o najładniejszy plakat Pt. ?Bryły w życiu codziennym?. Jurorami w tym konkursie byli uczestnicy turnieju drużynowego i postanowili wyróżnić plakat wykonany przez: Aleksandrę Ochojską, Annę Meisner oraz Weronikę Szymurę z klasy I GA. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim biorącym udział dziękujemy za wspólną zabawę.


 
ZS 5 SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM PDF Drukuj

W  roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do grona szkół promujących EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM . 19 listopada odbyły się wykłady dla uczniów szkół  ponadgimnazjalnych i trzecich klas gimnazjum , które prowadził szkolny koordynator tego programu. W trakcie wykładu uczniowie zostali zapoznani z zasadami profilaktyki nowotworów, jak również poznali proces rozwoju chorób nowotworowych. Uczestnicy poznali statystyki zachorowalności na nowotwory na świecie , w Polsce , Europie i na Śląsku. Wykłady te rozpoczęły akcję profilaktyki. Już w czwartek 21 listopada kolejne przedsięwzięcie - Światowy Dzień Rzucania Palenia


Wszystkie zdjęcia znajdują się w galerii Uroczystości

 
PODUSZKA DLA MALUSZKA PDF Drukuj

W dniach 15.10- 15.11.2013 roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji " Poduszka dla maluszka" pod patronatem Fundacji  Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Zbieraliśmy środki finansowe oraz Poduszki Przytulanki dla podopiecznych trzech szpitali / Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.
W akcję włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele- zebraliśmy 352 złote i 28 groszy. Zebraliśmy również 17 zabawek przytulanek. Największy wkład w zbiórkę pluszaków miała Patrycja Sikora- 3Gc, która zebrała 13 zabawek.

Dziękujemy za udział w akcji!


 
SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM PDF Drukuj

5 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Rybniku odbył się finał konkursu matematycznego "SUDOKU". Nasi gimnazjaliści: Kamila Sauer - 1Ga, Grzegorz Mrowiec - 1Ga, Paulina Naczelnik - 3Gb, Mateusz Myler - 3Gs, Bartek Smołka - 3Gs, zakwalifikowali się do finału, natomiast Kamila Sauer zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Laureata. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu!


 
DZIEŃ ZIEMI PDF Drukuj

W dniu 19.04.2013 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. W trakcie obchodów uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w różnych konkursach.

  • na poziomie gimnazjalnym w konkursie  ekologicznym -W klasach I zwyciężyła drużyna z klasy I  B / M. Hyła, K. Kajetaniak/W klasach II zwyciężyła drużyna z klasy II C / K. Witosz, K. Berger/.W klasach III zwyciężyła drużyna z klasy III B / M. Walecka, K. Jakubiec/
    • i ponadgimnazjalnym- promującym  zdrowie-  I konkurs dotyczący szkodliwości palenia papierosów
    • II konkurs dotyczący ochrony zdrowia w środowisku naturalnym

Odbyła się również  prelekcja klas SPG w klasach III gimnazjum w ramach promocji zdrowia.
Klasy gimnazjalne wzięły udział w podsumowaniu projektu "Zdążyć przed zagładą"

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3